Poniżej kilka wskazówek, które przybliżają tematykę stylu vintage.

Vintage nie od dziś

Czym jest vintage? To jeden ze stylów w kulturze, sztuce i stylu życia, który polega, w najprostszych słowach na łączeniu starych rzeczy w nowymi: przedmioty z różnych epok, zestawione razem: jako modny ubiór, dekoracja czy wystój mieszkania.

Co jest, a co nie

Vintage są przedmioty wysokiej jakości, na których chwila nie odznaczyła szybko płynącego czasu. To świetny styl dla indywidualistów i artystów, którzy chcą wyróżnić się nie tylko osobowością, ale tym, jak mieszkają i jak się noszą. We wnętrzach możemy znaleźć kilka odmian stylu vintage:

  • Stylizowanie nowych przedmiotów na stare – zyskało popularności zwłaszcza wśród właścicieli restauracji, kin, pubów, na przykład Oh Kino przypomina wnętrzem złoty okres kinematografii, przez co miejsce zyskało olbrzymią popularność.
  • Wprowadzanie mebli i dodatków z poprzedniej epoki do nowoczesnych wnętrz.

Stylizacje vintage we wnętrzach są ponadczasowe i piękne. Świadczą o klasie właściciela i jego nietuzinkowym podejściu do życia. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam urządzić mieszkanie w stylu vintage.

Stare ale jare

Gdzie można znaleźć najlepsze meble vintage! Oczywiście na strychach naszych dziadków oraz na pchlich targach, za grosze można znaleźć prawdziwe skarby! Meble, czyli komody, stoły, szafy i krzesła po odpowiedniej renowacji będą prezentować się przepięknie.

Jak szukać? Wystarczy sprawdzać ogłoszenia w internecie, ponieważ często ktoś chce się pozbyć zalegających w domu, starych mebli. Na targach staroci nie kupisz tanio żadnego mebla, ponieważ wystawcy chcą zarobić na kolekcjonerach. Panująca moda na vintage też nie pomaga – wszystko, co stare, jest w cenie.

Wnętrze z duszą

Jeśli chcesz, żeby twoje wnętrze było wyjątkowe, musisz przygotować się na to, że meble, podłogi i drzwi pochłoną sporą część budżetu. Należy rozpocząć od motywu przewodniego, np. drewna i odpowiedniej kolorystyce, i na tej bazie budować całe wnętrze. Jak w każdym mieszkaniu, najważniejsze są osobiste preferencje – to one sprawiają, że wnętrza nabierają duszy i charakteru.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.