Łożko z materacem w sypialni.

Artykuł sponsorowany.

Wybierając materac, należy zwracać uwagę nie tylko na jego cenę, jakość wykonania, czy długość okresu gwarancyjnego, ale przede wszystkim dopasowanie pod kątem indywidualnych potrzeb. O czym dokładnie mowa i jakie cechy materaca należy dobierać pod siebie? Najważniejsza jest optymalna twardość, rozmiar, oraz materiały zapewniające pełen komfort.

Jak dobrać rozmiar i twardość materaca?

Żeby właściwie dobrać długość materaca, należy wziąć pod uwagę swój wzrost. Zwykle standardem są modele o długości 200 cm, jednak są one odpowiednie dla osób o wzroście sięgającym nie więcej niż 185 cm. Do wzrostu powinno się dodać co najmniej 15 centymetrów, aby można było wypocząć na materacu i cieszyć się przy tym pełną swobodą ruchów.

Szerokość materaca zależy przede wszystkim od tego, czy poszukuje się modelu dla pary, czy może jednej osoby. Modele jednoosobowe mogą mieć od 80 do 120 cm szerokości, natomiast te przeznaczone dla par od 140 do 200, a czasem nawet 220 cm. Ważne, aby pamiętać, że wybór większego materaca to kwestia preferencji i miejsca w sypialni, jednak nigdy nie powinien być on za mały. Warto więc wziąć pod uwagę swoją budowę ciała czy pozycje, w których zazwyczaj się sypia.

Optymalną twardość materaca wybiera się głównie na podstawie wagi ciała. Twardy materac jest w stanie podeprzeć ciało cięższej osoby, niż podobny miększy model. To dlatego im wyższa jest waga ciała, tym twardszy powinien być materac. Skala, którą posługują się najpopularniejsi producenci jak Hilding Anders, pozwala określić twardość poszczególnych modeli w czterech różnych wartościach.

  • H1 to materace miękkie, których wybór zaleca się osobom o wadze nie większej niż 50 kg.
  • H2 to oznaczenie materacy średnio miękkich, odpowiednich dla osób o wadze ciała pomiędzy 50 a 80 kg.
  • H3 to materace średnio twarde, idealne dla osób ważących więcej niż 80, ale mniej niż 100 kg.
  • H4 to modele bardzo twarde, tworzone dla osób o wadze sięgającej ponad 100 kg.

Łóżko z materacem.

Rodzaje materacy Hilding i stosowane w nich technologie

Hilding Anders produkuje dwa rodzaje materacy, mianowicie modele piankowe i sprężynowe. Wśród materacy wykonanych w całości z pianki, wyróżnić można modele wysokoelastyczne, termoelastyczne oraz lateksowe. W ofercie Hilding znaleźć można jeden materac wykonany w całości z wentylowanego lateksu – nosi on nazwę Melody i ze względu na swoją stabilność jest świetnym wyborem dla osób o dużej wadze ciała lub par.

Pianki wysokoelastyczne to higieniczne, przepuszczające powietrze i hipoalergiczne materiały, które cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia wraz z biegiem czasu. Innym wartym uwagi materiałem jest pianka termoelastyczna Visco, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła. W ten sposób osiąga ona idealne dopasowanie, zapewnia ulgę zmęczonym mięśniom i podpiera kręgosłup. Materac Visco 160×200 to popularny wybór dla par, podczas gdy osoby sypiające same chętnie sięgają po modele o szerokości 90 lub 100 cm.

W sprężynowych modelach pochodzących od marki Hilding firma zdecydowała się na zastosowanie materiałowych kieszeni, w których niezależnie zostały zamknięte wszystkie poszczególne sprężyny wewnątrz konstrukcji. Dzięki temu nie przesuwają się, nie skrzypią i działają w pełni niezależnie, zapewniając lepszą elastyczność punktową materaca. Przykładem modeli kieszeniowych są modele Hilding Step lub Zorba. Jeszcze bardziej zaawansowaną możliwością jest wybór materaca Multipocket, takiego jak model Makarena, w którym sprężyny zostały dodatkowo zmniejszone, aby w całej konstrukcji zmieściło się znacznie więcej.

Gdzie w Bydgoszczy szukać materacy Hilding?

Szukając salonów stacjonarnych, w których można przetestować wybrany przez siebie materac, warto wejść na oficjalną stronę producenta. Hilding udostępnia na niej informacje na temat współpracujących z marką salonów, w tym także tych zlokalizowanych w Bydgoszczy, których jest w sumie aż pięć. Wszystkie z nich zostały podane wraz z dokładnymi danymi teleadresowymi oraz lokalizacją naniesioną na niewielką mapę miasta.

Materace Hilding można także zamówić przez internet wraz z dostawą kurierem pod wskazany adres. To z pewnością znacznie szybsza opcja zakupu, jednak nie zawsze łatwiejsza, szczególnie dla kogoś, kto może potrzebować fachowej porady przy wyborze.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.