Kobieta czyta gazetę

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w usługach drukarskich i poligraficznych chętnie korzystają z różnych form finansowania drogiego sprzętu. Jednym z popularniejszych sposobów jest leasing. Co warto wiedzieć o leasingowaniu maszyn drukarskich i poligraficznych?

Jak wygląda kwestia maszyn dla branży drukarskiej?

Wprowadzenie druku cyfrowego i nowoczesnych maszyn drukarskich pozwoliło w ostatnich latach na znaczny rozwój branży drukarskiej i poligraficznej. Zmniejszyły się marże i skrócił czas realizacji zleceń, ale konkurencja wymusiła też na firmach zaopatrzenie w specjalistyczny i często drogi sprzęt. 

Wiele przedsiębiorstw sięgało po leasing lub pożyczki pod unijne dotacje. Takie finansowanie ma wiele zalet, z których korzysta branża drukarska i poligrafia. Maszyny do druku cyfrowego mają też istotną wadę. Z powodu postępu technologicznego urządzenia szybko tracą na wartości i firmy, które chcą pozostać konkurencyjne, muszą co jakiś czas wymieniać swój park maszynowy. Jednak sprzęt do druku cyfrowego i tak pozostaje znacznie tańszy niż urządzenia do druku offsetowego, pre- i postprintu, choć w tym drugim przypadku wartość spada znacznie wolniej.

Jak otrzymać leasing maszyn do druku offsetowego?

Leasing maszyn do druku offsetowego możesz otrzymać na korzystnych warunkach, bez konieczności dokonywania pierwszej wpłaty. W Leason najczęściej oferujemy umowę na 60 miesięcy, jednak okres finansowania może też wynieść aż 96 miesięcy, dzięki czemu raty są niskie.

Ma to duże znaczenie przy cenach maszyn offsetowych dochodzących często do kilku milionów euro. Leasingujemy maszyny nowe i używane, także ponad 10-letnie. Zdarzało się nam finansować nawet sprzęt mający ponad 40 lat!

Istotne jest, jaką wartość na rynku ma konkretna maszyna. Warunki leasingu są także uzależnione od wyników finansowych osiągniętych przez firmę w trakcie ostatniego zamkniętego oraz bieżącego roku finansowego. Dla zbyt wiekowego sprzętu możemy Ci zaproponować leasing zwrotny na jednej z Twoich maszyn, co pozwoli Ci uzyskać środki na jej zakup.

Jakie są warunki leasingu maszyn do druku cyfrowego?

Decydując się na leasing maszyn do druku cyfrowego, możesz wybrać krótki, 3-letni leasing z wkładem własnym wynoszącym 10–20%. Inną opcją jest leasing z niskim wkładem lub bez niego, na okres 5 lat i z jak najwyższym wykupem (np. 20%). Dzięki temu możesz zminimalizować kwotę miesięcznej raty.

Klienci, którzy decydują się na takie rozwiązanie, często płacą przez 3–4 lata i zamykają umowę przed czasem. W takim modelu możesz dokonać po tym czasie wymiany maszyny na nową, a sprzedawca weźmie starą w rozliczeniu. Nowy sprzęt jest ponownie brany w leasing. Wprawdzie maszyna nie będzie Twoją własnością, ale masz możliwość jej użytkowania oraz minimalizujesz miesięczną ratę.

Jeśli zdecydujesz się na leasing nowej maszyny, możesz liczyć na korzystne i elastyczne warunki. Przy maszynie cyfrowej używanej najczęściej wymagany jest wkład własny od 10%.

Dla drukarni działających dłużej niż rok proponujemy rynkowe warunki leasingu. W przypadku, gdy kupujesz maszynę za euro i w tej walucie masz przychody, powinieneś wziąć pod uwagę leasing w euro bez przewalutowań. W innym wypadku pomożemy Ci w zminimalizowaniu kosztów spreadu.

Leasing online na sprzęt drukarski

W przypadku maszyn drukarskich o koszcie do 110 000 zł netto proponujemy leasing online bez limitu wieku oraz wstępnej wyceny. Leasing na maszyny do 30 000 zł rozpatrzymy dla Ciebie w 15 minut. Wszystko bez konieczności przedstawiania dokumentów i również dla nowych firm. Przy urządzeniach o wartości pomiędzy 30 000 a 110 000 zł złotych netto będziesz musiał przedstawić obroty na rachunku, a formalności zostaną załatwione w ciągu 1–2 dni.

W leasingu online nie musisz kontaktować się z doradcą leasingowym. Sam konfigurujesz wszystkie parametry i otrzymujesz informacje o kosztach. Umowa jest podpisywana korespondencyjnie z kurierem. Warunkiem koniecznym otrzymania leasingu jest pozytywna weryfikacja w bazach danych takich jak BIK i KRD.

Szukasz elastycznej i przystępnej oferty leasingowej? Skontaktuj się z doradcą Leason lub załatw sprawę online i poznaj warunki!

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.