Wielu osobom szkło kojarzy się z bardzo delikatnym i kruchym tworzywem. Jednak ma ono wielką moc i spełnia szereg funkcji. Ze szkła robione są drzwi, ściany, fronty meblowe, a także schody. Nie wspominając już o tych podstawowych formach, w jakich szkło występuje – jak lustra czy okna.

Szkło we wnętrzu

Stosowanie szkła we wnętrzach jest niezwykle popularne. Materiał ten doskonale sprawdzi się, tak w pomieszczeniach minimalistycznych, kolonialnych, industrialnych, klasycznych, jak i tych wystylizowanych na styl boho czy glamour.

Odrobina orzeźwienia

Szkło czuje się świetnie w kuchni. Dodaje jej blasku, lekkości, a także powiększa ją optycznie. Jedną z propozycji zastosowania szkła w kuchennej aranżacji jest Lacobel nad blatem kuchennym. Dzięki niemu uzyskamy oryginalny wygląd wnętrza. Ponadto spełni on dwie bardzo istotne funkcje – ochronną i dekoracyjną.

Wspaniała prezencja

Podstawową zaletą Lacobelu jest jego wygląd. Prezentuje się on nad wyraz elegancko i efektownie. Przykuwa uwagę i wbrew pozorom daje dużo możliwości w trakcie aranżacji. Osoby, chcące nad swoim blatem kuchennym zamieścić szkło, mogą zdecydować się na jednolite szklane tafle, które sprawią, że kuchenne wnętrze stanie się nie do podrobienia.

Ofertę lacobeli do kuchni znajdziesz na https://www.rkglass.pl/uslugi/lacobel-w-kuchni/. Można postawić na delikatne, naturalne kolory jak wanilia, biel, brąz czy beż, albo zdecydować się na feerię i bogactwo barw intensywnych.

Różnorodne możliwości aranżacyjne Lacobelu

Wybór barw jest zupełnie dowolny. Nad kuchennym blatem może znaleźć się kolor czerwony, różowy, zielony, niebieski, fuksji, czy brunatny. Barwne szkło powiększy optycznie wnętrze, wprowadzając do niego energię i radość. Jeśli natomiast wolisz minimalizm i monotematyczność z powodzeniem można zdecydować się na szklane tafle w odcieniu bieli, beżu, cze delikatnych pasteli. Lacobel w tej formie odświeży wnętrze, nie obciążając go jednocześnie intensywnością kolorów.

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej spędzamy sporo czasu i najwięcej ją użytkujemy. Warto zatem zadbać, aby nie popełnić żadnych błędów już na etapie jej projektowania. Jeśli zaaranżujemy kuchenne wnętrze w przemyślany i praktyczny sposób, przebywanie w nim i korzystanie z niego będzie czystą przyjemnością.

Za co doceniamy Lacobel?

Źródło: pexels.com

Jeszcze kiedyś większość kuchni prezentowało się w podobny sposób. Jednak zmieniło się to widocznie. Sporą zasługę w tej materii ma właśnie szkło Lacobel. Dzięki niemu wnętrze nabiera wyrazu, a także staje się:

  • optycznie większe;
  • przejrzyste;
  • przestronne.

Dodatkowo samo szkło jest niezwykle łatwe do czyszczenia – jego powierzchnia jest gładka i nie zawiera fug. Stosowana przy zabarwianiu Lacobelu farba nie jest toksyczna, zatem jej kontakt z żywnością nie zagraża zdrowiu. Ponadto szkło Lacobel jest trwały i widocznie odporny na porysowania, rozbicia oraz inne mechaniczne uszkodzenia.

Kuchnia otwarta czy zamknięta?

Współczesne trendy związane z projektowaniem kuchni zmierzają do „otwierania” jej na pozostałe domowe pomieszczenia. Tworzenie wspólnej strefy dziennej, na która składa się jadalnia, kuchnia i salon, daje nieodparte wrażenie przestronności, światła i swobody. Z kolei domownicy zyskują swobodę i możliwość większego kontaktu ze sobą – gdy na przykład mama gotuje obiad, mąż czyta gazetę, a pociechy siedzą przed telewizorem.

Możliwość wspólnego spędzania czasu, dzięki otwartej przestrzeni, jest nieocenioną zaletą. Pięknie zaaranżowana kuchnia, którą z powodzeniem można będzie „otworzyć” stanowi kluczowy punkt. Warto zatem postawić na te elementy, które zapewnią jej piękny i estetyczny wygląd. Niewątpliwie do takich należeć będzie właśnie szkło Lacobel.

Dodatkowe zalety kuchni otwartej

Otwarta przestrzeń kuchenna powiększy optycznie pomieszczenie. Jest to niezastąpione rozwiązanie do niewielkiego mieszkalnego metrażu. Lepsza funkcjonalność – bezpośrednie połączenie kuchni z jadalnią ułatwi podawanie posiłków i zlikwiduje niepotrzebne bariery utrudniające poruszanie się między poszczególnymi strefami. Dodatkowo możliwość zastosowania innowacyjnych i efektywnych rozwiązań aranżacyjnych. Otwarta kuchnia da nam szansę na wyeksponowanie estetycznego wyglądu kuchni – ozdobnego okapu, pięknego Lacobelu, drobnych gadżetów, czy designerskiej lodówki.

Źródło:

  • J. Niezgoda, Aranżacje wnętrz, 2013.
Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.