podpisywanie dokumentów do kredytu

Kredyt hipoteczny jest długoterminowym zobowiązaniem, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Ceny nieruchomości stale rosną. Osoby, które rozglądają się za pierwszym mieszkaniem, zastanawiają się, które oferty kredytu hipotecznego będą dla nich najkorzystniejsze. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę?

Kredyt hipoteczny – czym tak naprawdę jest?

Kredyt hipoteczny uzyskuje się wyłącznie z banku. W powszechnym przekonaniu kredyt hipoteczny kojarzony jest z pożyczką na budowę domu lub zakup mieszkania. Jednak nie zawsze musi tak być. Rodzajów kredytów hipotecznych jest kilka. Należą do nich kredyt hipoteczny konsolidacyjny, refinansowany i pożyczka hipoteczna.

Sprawdź też porównywarkę kredytów hipotecznych na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny pozwala połączyć kilka kredytów w jeden. W ten sposób osiągamy jedno zobowiązanie i jedną ratę. Kredyt hipoteczny refinansowany ma możliwość spłaty wcześniej wziętego kredytu na dogodniejszych zasadach niż w poprzednim zobowiązaniu. Pożyczka hipoteczna pozwala uzyskać środki na dowolny cel z ochroną w postaci hipoteki utworzonej na nieruchomości Klienta.

Jak szukać kredytu hipotecznego? 

Decydując się na kredyt hipoteczny warto wziąć pod uwagę oferty poszczególnych banków i wybrać spośród nich najkorzystniejszą. Szukając najlepszej oferty, można wspomóc się dostępnymi rankingami internetowymi.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

  1. Zdolność kredytowa. O tym, czy kredyt zostanie przyznany, decyduje bank. Musi mieć on pewność, że osoba, która zdecydowała się na kredyt, będzie mogła go swobodnie spłacać.
  2. Bank bierze pod uwagę również historię kredytową. Oczywiście najlepiej, gdy klient nie posiada zadłużeń, a wszystkie poprzednie były terminowo spłacane.
  3. Kolejną kwestią są dochody miesięczne. Ich kwota warunkuje możliwą wysokość kredytu.
  4. Pod uwagę brane są także koszty utrzymania, stan cywilny kontrahenta i to, czy posiada potomstwo.
  5. Rodzaj umowy o pracę również jest ważny. W najlepszej sytuacji są osoby posiadające umowę na czas nieokreślony. Jednak każdy ma szansę na kredyt, niezależnie od źródła dochodu. Oczywiście zakładając, że źródło jest akceptowane przez bank.

Co należy robić, by otrzymać kredyt hipoteczny?

  • Zastanów się, jakiej dokładnie kwoty potrzebujesz. Należy pamiętać o swoich możliwościach finansowych i o tym, że im wyższa kwota kredytu, tym wyższe będą raty.
  • Poznaj swoją zdolność kredytową. Bank oceni wysokość wkładu własnego, kwotę i czas kredytowania, rodzaj zatrudnienia, wysokość miesięcznych dochodów, liczbę domowników oraz to, czy klient posiada inne zobowiązania i kredyty.
  • Wkład własny. Im większy wkład, tym mniejszą kwotę będziesz musiał pożyczyć, co przekłada się na końcowy koszt kredytu. Wyższy wkład to również większe szanse na otrzymanie kredytu.
  • Porównuj oferty kredytów hipotecznych. Na rynku znajduje się wiele ofert. Jak zatem wybrać najlepszą? Można skorzystać z pomocy eksperta, bądź też zdecydować się z porównywarek internetowych. Zaznaczając odpowiednie dla Ciebie kryteria, otrzymasz listę z najkorzystniejszymi ofertami kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny – gdzie znaleźć najlepszą ofertę w 2021?

Ceny nieruchomości stale rosną. Osoby, które rozglądają się za pierwszym mieszkaniem, zastanawiają się, które oferty kredytu hipotecznego będą dla nich najkorzystniejsze. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę? Z pomocą przychodzą porównywarki oraz kalkulatory internetowe. Dzięki nim można szybko obliczyć swoją zdolność kredytową i przekonać się, czy możemy liczyć na pozytywną odpowiedź ze strony banku. Porównywarki pomogą też wybrać najlepszą dla nas ofertę kredytową, bez konieczności sprawdzania propozycji innych banków. Możemy również skorzystać z tradycyjnej formy nabycia kredytu hipotecznego, czyli wybrać się osobiście do banku, w którym doradca zaproponuje najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.