Zamontowany kocioł elektryczny który ogrzewa dom

Co roku od jesieni do wiosny ogrzewamy swoje domy. Szukając ogrzewania, zawraca się uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim na ekonomię przyjętego rozwiązania w domu oraz na jego wydajność. Od wielu lat coraz większą popularnością cieszą się instalacje elektryczne jako metoda ogrzewania domu. W poniższym artykule podpowiemy jaki piec elektryczny wybrać i o czym trzeba, pamiętać wybierając piec elektryczny do naszego domu.

Piec elektryczny – czym jest?

Piec elektryczny charakteryzuje się tym, że jest łatwiejszy w użytkowaniu, ponieważ nie wymaga od nas wcześniejszego zgromadzenia opału na zimę. Nie potrzeba miejsca do przechowywania opału, czasu do jego zorganizowania. Co więcej kotły elektryczne zajmują mało miejsca, mimo wysokich cen prądu są efektywnym sposobem ogrzewania, ponieważ żaden inny kocioł nie osiąga tak wysokiej sprawności. Kolejnym plusem jest czystość, nie wytwarza prochów, popiołu i innych zanieczyszczeń. Jest to dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie dla naszej planety, niż inne dostępne na rynku. Dodatkowo montaż oraz instalacja piecu elektrycznego jest bardzo prosta, łatwa i nieskomplikowana. Decydując się na montaż kotła elektrycznego do starej instalacji, nie trzeba od razu wymieniać starej instalacji na nową. Ograniczy to jednorazowe koszty.

O czym trzeba, pamiętać wybierając piec elektryczny?

Szukając pieca elektrycznego do naszego domu, trzeba pamiętać o kilku kwestiach, tak aby spełniał nasze oczekiwania i był dopasowany do naszych potrzeb. Wybierając określony model do naszego domu, trzeba brać pod uwagę moc, parametry, rodzaj domu oraz jego wielkość i określić zapotrzebowanie na ciepło. Duże znaczenie ma to jak ocieplony jest nasz budynek mieszkalny oraz jak szczelne są otwory, dach i drzwi. Na jakie aspekty zwrócić uwagę wybierając piec elektryczny?

Na początek trzeba zwrócić uwagę na moc kotła. Zasadą jest, że czym więcej grzałek tym wyższa moc pieca, a co za tym idzie większa oszczędność energii elektrycznej i mniejsze koszty ogrzewania. Moc kotła powinna być dopasowana do wielkości domu oraz jego stopnia ocieplenia.

Po drugie wybierając kocioł elektryczny trzeba zwrócić uwagę na to jak jest sterowany. Czy ma wbudowane urządzenie kontrolujące temperaturę powietrza w domu, czas ogrzewania, systemy czasowego ogrzewania oraz inne niezbędne kwestie do automatycznego działania. Warto postawić na piec automatyczny, którym za pomocą internetu będziemy mogli zarządzać na odległość.

Kolejną ważną kwestią jest zasilanie. Musimy dopasować moc do odpowiedniego napięcia, jakie mamy w naszym gospodarstwie domowym. 

Następną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest grupa bezpieczeństwa. Wyposażenie kotła elektrycznego w  manometr, naczynie wzbiorcze oraz zawór bezpieczeństwa ma na celu zapobiec nadmiernemu wzrostu ciśnienia wody w instalacji ogrzewania. Jest to bardzo ważne, gdyż chroni piec elektryczny przed uszkodzeniem. 

Innym ważnym aspektem jest wybór renomowanej marki. Zazwyczaj za zadowoleniem konsumentów oraz pozytywnymi opiniami idzie wysoka jakość. Jest to ważne, ponieważ piec to zakup na lata. Obsługa klienta oraz serwis to podstawowe zagadnienie, które rzutuje na wybór firmy. 

Podsumowanie

Piec elektryczny jest łatwy w obsłudze, potrzebuje mało miejsca, dodatkowo jest to efektywny oraz ekologiczny sposób na ogrzewanie domu. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że wybór pieca elektrycznego nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Jest kilka kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze pieca elektrycznego, tak aby służył nam przez lata.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.