Para przy kominku gazowym siedzi wieczorem i pije wino

Kominek to wyjątkowa atmosfera w domu i przytulny klimat. To także nieodzowne skojarzenie ze Świętami Bożego Narodzenia – widokiem przepięknej choinki i ognia w kominku. Kominek gazowy ma wiele zalet. Jest nie tylko łatwy w montażu. Nie wymaga też czyszczenia i rozpalania drewna! Odmień swój dom w te Święta i ciesz się niepowtarzalną atmosferą.

Wieczór spędzony przy kominku nie ma sobie równych. Patrzenie na ogień działa uspokajająco i pozwala zrelaksować się po intensywnym dniu. Warto pamiętać o tym, że nie trzeba mieć dużego salonu by móc się nim cieszyć. Oprócz kominków do zabudowy, które wymagają sporo miejsca i zachodu przy instalacji istnieją także… kominki gazowe! Co to takiego?

Kominki gazowe – świetna alternatywa dla tradycyjnego kominka

Kominek gazowy to nowoczesne urządzenie, które zapewnia wyjątkowe, realistyczne wrażenie ognia i wraz z dedykowanymi ceramicznymi polanami tworzy do złudzenia podobne palenisko jak w kominku opalanym drewnem. Dodatkowo jest dużo łatwiejszy w obsłudze.

Nie wymaga składowania opału, dorzucania drewna czy czyszczenia szyby. Wszystko odbywa się automatycznie – aby uruchomić kominek wystarczy… nacisnąć przycisk na pilocie!

Do tego oferuje naturalny efekt ognia. Ceramika o naturalnej barwie palącego się drewna, na dodatek ułożona kaskadowo pozwala cieszyć się wysokim i przestrzennym płomieniem.

Jaki kominek gazowy wybrać?

Przy zakupie kominka gazowego warto kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Profesjonalni producenci oferują m.in. obudowę ze stali nierdzewnej, certyfikowane podzespoły i renomowaną automatykę gazową. Co więcej, ich kominki wyposażone są w palnik gazowy wykonany w technologii 3D w całości wykonany z wysokogatunkowej stali szlachetnej.

Niezwykle istotne jest także bezpieczeństwo. Kominki gazowe są szczelne i bezpieczne w użytkowaniu jednak te od sprawdzonych producentów wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia takie jak szereg czujników monitorujących działanie kominka i odpowiadających za jego wyłączenie podczas wykrycia jakiejkolwiek usterki. Posiadają także blokadę rodzicielską.

Nie mniej istotna jest łatwość obsługi, dostępne funkcje i dostępność dużej ilości akcesoriów oraz opcji wykończeń. W wysokiej jakości kominkach mamy możliwość regulacji wielkości płomienia i wyboru dedykowanych, ręcznie malowanych polan ceramicznych.

To wszystko znajdziemy w kominkach gazowych producentów z wieloletnim doświadczeniem. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na defrohome.pl/kominki-gazowe .

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.