Kilka kluczy systemowych do domu i biura lezy na stole

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie zabezpieczania mienia, pozwalają na zastosowanie coraz lepszych rozwiązań, nawet wśród od wieków udoskonalonych produktów. Są nimi m.in. wkładki do zamków, które pozwalają zastosować zaawansowane systemy kluczowe.

Nowoczesne rozwiązania dostosowane do potrzeb

Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie. Dotyczy to również naszego domostwa czy budynku który posiadamy. W tym celu wykorzystujemy różne rozwiązania technologiczne, od nowoczesnych systemów alarmowych po sprawdzone, wzmacniane wkładki do zamków. Rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, mogą okazać się klucze systemowe, które pozwalają na otwieranie wielu zamków, przy pomocy zaledwie jednego klucza. Jest to tzw. klucz generalny, który umożliwia otworzenie każdej dopasowanej w systemie wkładki. Dodatkowo w takim systemie mamy możliwość poziomowania kluczy, co pozwala na ograniczenie dostępu dla konkretnych użytkowników. Wiąże się to z większą ilością osób korzystających z budynku, ale również koniecznością ograniczenia dostępu do pewnych pomieszczeń.

Dodatkowo systemy mogą być tworzone w oparciu o produkty renomowanych producentów, co podnosi jakość tego rozwiązania. Wykorzystanie atestowanych elementów pozwoli na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Gdzie można zastosować klucze systemowe?

Ograniczenia co do miejsc wykorzystania systemu klucza generalnego nie ma, o ile będzie on spełniał swoje zadanie. Dobrym miejscem na zastosowanie tego rozwiązania są domy czy budynki biurowe. W przypadku domu zupełnie inny poziom dostępu mogą posiadać rodzice, a inny dzieci. W przypadku korzystania z pomocy np. ogrodnika, możemy nadać mu dostęp tylko do miejsc, w których znajdują się narzędzia do jego pracy.

W przestrzeni biurowej również z powodzeniem można wykorzystać klucz generalny oraz wersje z niższymi poziomami dostępu. W ten sposób pracownicy niższych szczebli mogą np. otworzyć swoje pomieszczenia biurowe, ale nie te przeznaczone dla kierownictwa, a szef może mieć dostęp do każdego pokoju w biurze. Odpowiednio zaadaptowane wkładki mogą posłużyć do zamknięcia zarówno drzwi wejściowych do pomieszczenia, ale np. także w szafach.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.