Klinkiety zewnetrzne.

Artykuł partnera.

W zaciszu naszego domu przeważnie dysponujemy instalacją oświetleniową, która umożliwia nam funkcjonowanie niezależnie od pory dnia, jednak poza jego granicami, jesteśmy zazwyczaj zdani na naturalne światło. Chyba że zadbamy o odpowiedni system oświetlenia zewnętrznego. Na rynku znajdziemy bogaty wybór kinkietów zewnętrznych. Doskonale sprawdzą się do oświetlenia tarasu czy ogrodowej altany, gdzie wieczorem zasiadamy wsłuchując się w cykanie świerszczy lub wejścia do domu, aby potykanie się na schodach i poszukiwanie klucza w torebce, przestało być problemem. Niewątpliwie warto więc zainwestować w praktyczne lampy ścienne, które przy okazji mogą stanowić ozdobę elewacji budynku. Warto sprawdzić dostępne opcje i spośród licznych propozycji, zdecydować się na dekoracyjny model retro lub nieco bardziej nowoczesny design.

Kinkiety zewnętrzne – staromodne i klimatyczne modele

Jeśli chodzi o kinkiety zewnętrzne, jednym z popularniejszych wzorów, dostępnych w sklepach, są piękne, chociaż nieco staromodne lampy naścienne, przypominające wyglądem świecznik lub latarnię uliczną. Zazwyczaj metalowa obudowa takiego kinkietu pomalowana jest na kolor czarny, złoty lub stary mosiądz, dzięki czemu tworzy się specyficzny klimat dawnych czasów. Ten rodzaj lampy to dobre rozwiązanie dla domów utrzymanych w stylistyce retro czy gotyckiej lub dla altan ogrodowych o ażurowej konstrukcji. Ci, którzy postawili na nowoczesny projekt domu, również mogą pokusić się o zamontowanie kinkietów imitujących latarnię, jednak w tym wypadku sugerowany byłby model nieco mniej ozdobny, o prostych i równych krawędziach.

Kinkiety zewnętrzne – proste i praktyczne propozycje

Chociaż wiele osób jest w stanie zgodzić się, że kinkiety zewnętrzne to funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga poruszać się po podwórzu, ogrodzie czy werandzie w godzinach wieczornych, nie każdy uważa, że powinny się mocno odznaczać od elewacji budynku. Osoby, które nie są fanami dekoracyjnych lamp i wolałyby, aby kształt kinkietów nie rzucał się za bardzo w oczy, nie będą miały problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Proste, okrągłe kinkiety zewnętrzne wciąż cieszą się dużą popularnością i można znaleźć je w wielu sklepach. Wielbiciele nieskomplikowanych i praktycznych elementów wyposażenia domu, mogą także docenić kinkiety z numerem mieszkania, które ułatwią parkowanie przed właściwym budynkiem, gościom zaproszonym na wieczornego grilla.

Kinkiety zewnętrzne – nowocześnie oświetlone podwórze

Nowoczesny design to przede wszystkim minimalizm i geometryczne kształty. Nie inaczej jest w przypadku kinkietów zewnętrznych. Estetyczne i proste lampy ścienne w kształcie prostokątów, kwadratów czy walców dominują wśród współczesnych projektów. Kolor obudowy to zazwyczaj czarny lub połyskujący chrom, jednak inne stonowane barwy również się sprawdzają. W szczególności warto zwrócić uwagę na modele, które zostały wyprodukowane w Polsce.

Kinkiety zewnętrzne – udogodnienia i innowacje

Bez względu na to, czy na zakup kinkietu decyduje entuzjasta nowoczesnego budownictwa, czy też fan gotyckich latarni oraz oświetlenia w stylu retro, na niektóre współczesne udogodnienia zdecydowanie każdy powinien zwrócić uwagę. W szczególności powinno się zadbać o to, aby kinkiet zewnętrzny posiadał czujnik ruchu. Dzięki temu uda się uniknąć poszukiwania włącznika na nieoświetlonych schodach. Będzie można tym sposobem także wypłoszyć ewentualnych włamywaczy.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.