Budując lub remontując swój dom warto zwrócić uwagę na każdy element wykończenia. Jednym z tych, które mają ogromny wpływ na nasz komfort są okna.

Nie tylko umożliwiają nam cieszenie się naturalnym światłem słonecznym czy widokami, ale również wpływają na nasze bezpieczeństwo komfort cieplny oraz koszty ogrzewania. Z tego powodu warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiednich okien do swojego domu. Podpowiadamy!

Współczynnik przenikania ciepła

Jednym z najważniejszych parametrów, które warto sprawdzić poszukując idealnych okien jest współczynnik przenikania ciepła. Zasada jest prosta – im jest on niższy, tym lepiej. Dzięki temu nie będziemy bowiem tracić temperatury co pozytywnie wpływa zarówno na samopoczucie domowników, jak i na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Gdzie znaleźć współczynnik przenikania ciepła? Najczęściej znajduje się on na karcie produktowej i jest oznaczony symbolem “Uw”.

Ilość warstw szyb okiennych

Obecnie większość producentów oferuje nam okna dwu i trzy szybowe. Które wybrać? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Okna dwuszybowe to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą przepłacać i wystarczą im standardowe rozwiązania. Jeśli jednak zależy nam na idealnym balansie energetycznym w swoim domu warto wybrać okna z trzema warstwami szyb.

Materiał, z którego wykonano ramę

Kolejną kwestią, nad którą koniecznie warto się zastanowić jest wybór rodzaju okna. W dzisiejszych czasach możemy wybierać pomiędzy trzema rodzajami ram okiennych. Okna drewniane to tradycyjna propozycja, która z pewnością ucieszy miłośników klasyki oraz stylu vintage. Okna, których ramy wykonane są z PVC to rozwiązanie dla osób, które poszukują taniej opcji, która posłuży im przez lata. Zaś nowoczesne okna aluminiowe idealnie sprawdzą się wszędzie tam gdzie okna są naprawdę duże.

Zabezpieczenia przed włamaniem – czy są ci potrzebne?

Okna to jeden z tych elementów, które najłatwiej jest sfortować włamywaczom. Dlatego warto zastanowić się czy chcemy zabezpieczyć je przed włamaniem. Obecnie możemy wyróżnić 6 klas odporności na włamanie. Im wyższa liczba tym okno trudniej rozbić. Jeśli więc chcemy czuć się bezpiecznie warto szukać okien z najwyższą klasą zabezpieczeń. Niestety, wiąże się to z dodatkowymi kosztami o czym warto pamiętać.

Postaw na okna od sprawdzonego producenta

Poza wszystkimi wspomnianymi czynnikami warto zwrócić uwagę również na to, jaki producent stworzył okna, których zakupem jesteśmy zainteresowani. Jedną z firm, której warto zaufać jest Drutex. To producent, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, dzięki którym okna, które oferuje są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W Poznaniu okna firmy Drutex znajdziesz w ofercie http://www.e-lazur.pl/.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach okna występują w wielu różnych rodzajach i wariantach, z których każdy z nas może wybrać dokładnie to czego potrzebuje. Aby jednak było to możliwe warto wiedzieć na jakie cechy i parametry okien warto zwrócić uwagę. Mamy nadzieję, że informacje, jakie przekazaliśmy są w stanie pomóc uzupełnić tą wiedzę.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.