Rynek nieruchomości w Polsce jest niezwykle rozwinięty, a popyt na nowe mieszkania wcale nie spada!

Osoby które planują zakup własnego lokum, muszą zastanowić się, które będzie dla nich lepszym rozwiązaniem- mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Jakie wady i zalety mają obie opcje?

Rynek wtórny- duży wybór mieszkań w różnych lokalizacjach

Zakup mieszkania z drugiej ręki ma sporo zalet, ale niesie też ze sobą pewne zagrożenia. Przede wszystkim nabywca musi upewnić się jaki jest stan prawny nieruchomości, czy nie jest ona obciążona długami i czy sprzedawca jest jej prawnym właścicielem.

Stan fizyczny mieszkania również może wzbudzać wiele wątpliwości. Wilgoć na ścianach, nieszczelne okna czy stare instalacje mogą być przyczyną wielu kłopotów przyszłego właściciela.

Mieszkania z drugiej ręki mają także sporo zalet. Często są kompletnie urządzone, w niektórych przypadkach nie wymagają nawet odświeżenia. Ponadto, takie mieszkania oferują bardziej zróżnicowane lokalizacje. Dzięki temu, klient może bez problemu znaleźć mieszkanie nawet w samym centrum dużego miasta, co w przypadku mieszkania od dewelopera nie zawsze jest możliwe.

Zanim nabywca podejmie decyzję o kupnie mieszkania z rynku wtórnego, powinien bardzo wnikliwie je obejrzeć, a także sprawdzić informacje na jego temat w księdze wieczystej.

Rynek pierwotny – nowoczesny styl i atrakcyjne otoczenie

Nowe mieszkania mają mnóstwo zalet. Są nowocześnie zaprojektowane i odpowiadają współczesnym trendom, dając ogromne możliwości aranżacji. Dlatego są chętnie wybierane przez młodych ludzi, poszukujących idealnego mieszkania dla siebie i swojej rodziny. Mieszkania od dewelopera bardzo często znajdują się na przedmieściach, na spokojnych, nowoczesnych osiedlach, w otoczeniu zieleni. Dlatego stanowią atrakcyjną ofertę dla rodzin z dziećmi, którzy poszukują ucieczki od głośnego miasta i toksycznego, miejskiego powietrza.

Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, nabywca nie musi martwić się, że instalacje są przestarzałe, ściany pękają, a podłoga wymaga wymiany. Ponadto, jeśli mieszkanie jest w stanie deweloperskim, właściciel może urządzić je całkowicie według swoich upodobań. Nowe mieszkanie oferuje ogromne możliwości i jest pewniejszą inwestycją, niż mieszkanie z rynku wtórnego.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.