Mieszkanie z panelami i betonową ścianą.

Artykuł partnera.

Połączenie, które na pozór wydaje się być mocno egzotyczne, by nie powiedzieć groteskowe: panele oraz betonowa ściana. Imitująca drewno podłoga kojarzy się z powiewem natury, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o betonie. Jednocześnie to zestawienie prezentuje się niezwykle estetycznie, zapewnia elegancki efekt końcowy w pomieszczeniu. Jednak jakie kolory paneli będą odpowiednim wyborem w połączeniu z betonową ścianą?

Weź pod uwagę różne czynniki

Dobierając podłogę do betonowej ściany, musisz zwrócić uwagę na zdecydowanie więcej kwestii niż tylko wariant kolorystyczny betonu. Dodatkowo, uwzględnij takie zagadnienia jak kolor mebli w pomieszczeniu czy… barwa sierści posiadanych zwierzaków. To ostatnie jest naprawdę istotne – jeśli kolor futerka będzie diametralnie różnił się od kolorystyki podłogi – zafundujesz sobie ciągłe sprzątanie! Biorąc pod uwagę powyższe – jakie kolory paneli będą najlepiej wyglądać z betonową ścianą?

Klasyka gatunku – połączenie jasnego z ciemnym

Jednym z popularniejszych rozwiązań, stosowanych nie tylko w odniesieniu do zestawienia betonowej ściany z panelami, jest łączenie na zasadzie kontrastu. To oznacza, że możesz postawić na jasne panele, jednak wybierz dość chłodny odcień, który zgra się z szarością betonowej ściany. Pamiętaj, że ciepłe (np. beżowe) podłogi również mogą prezentować się dobrze, ale raczej w połączeniu z jaśniejszym odcieniem betonowej ściany.

Dzięki zestawieniu jasnego koloru z ciemnym uzyskasz wyraźne ocieplenie wnętrza, a także powiększysz je optycznie. To drugie może mieć szczególnie duże znaczenie, jeśli pomieszczenie samo w sobie nie charakteryzuje się zbyt dużą powierzchnią.

Jeżeli ściana charakteryzuje się jasnym odcieniem, możesz również połączyć ją z ciemniejszymi panelami – na przykład w odcieniu hebanu. Możesz postawić także na nieco cieplejsze, wpadające w bordo odcienie podłogi.

Dlaczego warto zdecydować się na takie połączenie?

Jeśli zastanawiasz się, czy betonowa ściana będzie dobrze wyglądać w zestawieniu z panelami, nie musisz się martwić: to połączenie jest naprawdę niezwykle estetyczne, a przy tym przykuwa uwagę i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Nie musisz również martwić się, że pomieszczenie będzie wydawać się chłodne czy surowe: imitujące drewno panele skutecznie dodadzą wnętrzu ciepła bez względu na wariant kolorystyczny podłogi. Dodatkowo możesz zdecydować się również na umieszczenie na podłodze dywanu, który także uczyni pomieszczenie zdecydowanie bardziej przytulnym.

Betonowa ściana – wykonanie

Aby betonowa ściana prezentowała się naprawdę doskonale, warto powierzyć jej wykonanie sprawdzonemu podmiotowi. Doświadczona betoniarnia Kraków przygotuje nawierzchnię tak, by była wytrzymała, a przy tym bardzo estetyczna. Dzięki temu remont nie będzie konieczny przez długi czas!

Jak widzisz, betonowa ściana daje naprawdę wiele możliwości jeśli chodzi o kolorystykę podłogi. Możesz postawić na jaśniejsze lub ciemniejsze warianty paneli – w zależności od potrzeb i preferencji.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.