parasol w ogrodzie

W każdym ogrodzie przyda się parasol ogrodowy. W sprzedaży dostępne są obecnie bardzo różne parasole ogrodowe, wśród których każdy ma szansę znaleźć ten odpowiedni do swoich potrzeb i własnego ogrodu.

Jaka wielkość parasola ogrodowego?

Nie każdy parasol ogrodowy ma taką samą wielkość. Dostępne są modele z czaszą o różnej wielkości. Wiele osób zastanawia się, jaki rozmiar będzie najbardziej odpowiedni. Ustalając go, należy zastanowić się nad tym, jak duży obszar chcemy osłonić od słońca. Jeśli ma zmieścić się pod nim komplet wypoczynkowy bądź stół obiadowy, należy pamiętać, że parasol musi być dużo większy niż wówczas, gdy zamierzamy ustawić go przy niewielkim leżaku.

Przeznaczenie parasola ogrodowego

Jeśli chodzi o przeznaczenie parasoli ogrodowych, to dostępne są te do stołów, a także te do kompletów wypoczynkowych. Jeśli planujemy zakup parasola do stołu, to w zupełności wystarczy prosty model, którego najważniejszą cechą jest odpowiednia wielkość czaszy. Kiedy jednak planujemy wykorzystywać parasol ogrodowy razem z kompletem wypoczynkowym, zdecydowanie lepiej postawić na model łamany. Zapewni to znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o ustawienie mebli względem parasola. Ciekawą propozycją są modele typu żagiel, które wymagają jednak zamocowania. Jeśli parasol ogrodowy ma być wykorzystywany razem z leżakiem, warto rozważyć zakup wąskiego i długiego modelu, który zapewni ochronę przed słońcem nie tylko w miejscu, w którym znajduje się głowa.

Ile kosztuje parasol ogrodowy?

Cena uzależniona jest oczywiście od wybranego modelu. Najtańszy, a zarazem najprostszy parasol ogrodowy to koszt około dwustu złotych. Jeśli postawimy na model duży, wykonany z lepszego materiału, trzeba liczyć się z dużo większym wydatkiem. Najdroższe parasole ogrodowe kosztują nawet kilka tysięcy złotych.

Na ostateczną cenę wpływa:

  • wielkość czaszy;
  • materiał, z jakiego wykonano stelaż;
  • rodzaj kija;
  • rodzaj materiału, z jakiego wykonano czaszę.

Parasole odporne na wodę, wykonane z grubszego materiału i lepiej chroniące przed światłem są oczywiście droższe. Takie parasole polecić można najbardziej wymagającym posiadaczom ogrodu.

Stojak do parasola ogrodowego

Sam parasol ogrodowy na nic się zda. Niezbędny jest odpowiedni do niego stojak. Najprostsza podstawa wykonana jest z tworzywa sztucznego, wewnątrz którego znajduje się beton. Waga takich stojaków waha się od dwudziestu do nawet prawie stu kilogramów. Dzięki temu stojak jest stabilny i nie ma ryzyka, że przy silniejszym podmuchu wiatru parasol się przewróci. W sprzedaży znajdują się też stojaki mające postać granitowych płyt. W tym przypadku stojak jest jeszcze cięższy, co gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo.

Parasol ogrodowy to najlepszy sposób na zapewnienie sobie w ogrodzie odrobiny cienia. Wybór modeli jest niezwykle szeroki, co sprawia, że każdy właściciel ogrodu znajdzie parasol ogrodowy dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.