Mężczyzna pracuje w firmie budowlanej

Budowa nieruchomości to każdorazowo nie lada wyzwanie. Tym bardziej jeśli przedmiotem przedsięwzięcia jest wolnostojący dom jednorodzinny. Nie posiadając doświadczenia w wyborze firmy z branży, łatwo popełnić błąd i zdecydować się na skorzystanie z usług nierzetelnego wykonawcy. Na co zwrócić uwagę podejmując tę ważną decyzję?

Przede wszystkim – doświadczenie

Zazwyczaj firmę budowlaną poszukuje się względem lokalizacji. Stąd, przykładowo realizując inwestycję w Kielcach, bez wątpienia pierwsze kroki będą skierowane ku firmom świadczącym usługi w świętokrzyskim. Niezależnie od terytorium działania, warto jednak przede wszystkim zweryfikować dotychczasowe realizacje, a tym samym posiadane doświadczenie. Rzetelne firmy zazwyczaj chwalą się tym, co ostatnio udało im się stworzyć w mediach społecznościowych czy na stronie internetowej. Obserwując kolejne realizacje warto zwrócić szczególną uwagę na ich liczbę oraz wyszukać informację o dacie powstania firmy. To ułatwi odpowiedź na pytanie, od kiedy przedsiębiorstwo nabiera stosownego doświadczenia.

Opinia ma znaczenie

Niezależnie od regionu, a więc bez różnicy czy poszukuje się firmy z województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego czy łódzkiego, warto pamiętać o jeszcze jednym, istotnym elemencie. Chodzi oczywiście o opinie innych inwestorów. Na ich podstawie bardzo łatwo można wydedukować, czy poprzedni klienci byli zadowoleni z realizacji oraz jakie mają ewentualne zastrzeżenia do konkretnej firmy. Z łatwością można znaleźć potrzebne informacje na różnego rodzaju forach internetowych, w katalogach internetowych czy ponownie – w kanałach social media. Zdecydowanie warto jednak pamiętać, że nawet częściowo negatywne opinie nie muszą oznaczać, że jest to na pewno nierzetelna firma. Nie każdy z inwestorów musi być w pełni zadowolony, przez co w sieci nie brakuje również krytyki, do której przecież wszyscy mają prawo.

Rozliczenie inwestycji

Wielu prywatnych inwestorów zastanawia się, czy firma budowlana ma prawo do wystawienia dokumentu sprzedaży. Należy jednoznacznie stwierdzić, że faktura za usługi budowlane dla osoby fizycznej stanowi podstawową dokumentację dla każdego zarejestrowanego przedsiębiorstwa. Tym samym, w razie potrzeby inwestor ma dokumenty nie tylko potwierdzające wykonawcę usługi, ale również te mogące służyć jego przyszłym rozliczeniom z różnymi instytucjami. Takie potwierdzenie jest zresztą niejakim zabezpieczeniem dla klientów ze względu na obowiązkowo udzielaną rękojmię, co może stanowić podstawę prawną w przypadku wystąpienia ewentualnych roszczeń.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.