Zamontowana na ścianie czarna lampa scienna w domu

Artykuł partnera.

Aby wnętrze twojego mieszkania było naprawdę funkcjonalne i estetyczne, warto jest odpowiednio je umeblować i zadbać o właściwie dobrane oświetlenie. To bardzo ważne, by zdecydować się na różnorakie źródła światła, które dodadzą pomieszczeniom głębi i charakteru. Oprócz tradycyjnych rozwiązań zamocowanych na suficie, warto jest postawić także na lampy ścienne. Ich nowoczesne projekty precyzyjnie odpowiadają na potrzeby współczesnego konsumenta, a szeroki wybór pod względem stylistyki sprawia, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Na co warto zwracać uwagę przy wyborze? Podpowiadamy, co może mieć znaczenie, gdy planujesz kupić kinkiety.

Nowoczesne lampy ścienne zaskakują bogactwem form i wykończeń. To już nie tylko tradycyjne kinkiety z materiałowym abażurem, ale również minimalistyczne oświetlenie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale wpisują się więc w modernistycznie urządzone wnętrza. Stanowią doskonały wybór do przestrzeni industrialnych, skandynawskich czy retro. Ważne jest jednak to, by prawidłowo je dopasować. Na co warto zwrócić uwagę?

Lampa ścienna

Najlepsze lampy ścienne do twojego domu

Jak wybrać lampy ścienne dla siebie? Przede wszystkim dokładnie przemyśl, do czego są ci potrzebne. Przeznaczenie kupowanych elementów aranżacji nierzadko determinuje model, który sprawdzi się najlepiej. Zastanów się, czy kinkiety w twoim domu będą służyć głównie dostarczaniu światła, podzieleniu przestrzeni na mniejsze strefy funkcjonalne czy budowaniu atmosfery. Być może potrzebujesz dodatkowych źródeł światła do wsparcia w czasie nauki czy pracy lub chcesz przy ich pomocy podkreślić obecność ważnych dla ciebie pamiątek czy obrazów. W każdym z tych przypadków warto rozważyć zupełnie inne rozwiązania.

Lampa ścienna

Podczas wyboru ogromne znaczenie ma kierunek padania światła. Nowoczesne lampy ścienne oferują co najmniej kilka rozwiązań. Nie wnikając w bardziej złożone szczegóły, możemy powiedzieć, że:

  • lampy ścienne z kloszem otwartym w stronę sufitu dostarczą do pomieszczenia sporo światła – będzie ono bowiem odbijało się od sufitu i w przyjazny dla oka sposób rozchodziło po całej przestrzeni,
  • lampy ścienne z kloszem otwartym w dół to doskonałe rozwiązanie do budowania atmosfery czy wyznaczania strefy o konkretnym przeznaczeniu (np. do odpoczynku czy pracy) – oferowany przez nie strumień światła wyraźnie odcina fragment pomieszczenia od reszty,
  • lampy ścienne z kloszem otwartym jednocześnie w górę i w dół naprawdę pięknie się prezentują i jednocześnie dają dość sporo światła – można zdecydować się na nie tam, gdzie liczy się swoboda ruchów i zapewnienie bezpieczeństwa, np. na klatce schodowej.

Lampa ścienna

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również regulowane ramię. Niektóre lampy ścienne zapewniają funkcjonalność znaną nam z lampek biurkowych. Pozwalają sterować kierunkiem i kątem padania światła, byśmy zyskali precyzyjne oświetlenie wybranej strefy. Doskonale sprawdzają się przy biurku w domowym gabinecie, gdzie światło punktowe może okazać się na wagę złota.

Przed zakupem dobrze jest również zastanowić się, jaka liczba punktów świetlnych jest nam potrzebna. Okazuje się, że istnieją lampy ścienne z kilkoma ramionami – znajdziesz je w ofercie sklepu Domotio. Są funkcjonalne i jednocześnie bardzo estetyczne. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, industrialnych wnętrzach.

Lampa ścienna

Warto pamiętać, że liczy się zarówno wygoda, jak i wygląd – to ważne, by wybrane lampy ścienne oferowały design wpisujący się w nasze indywidualne potrzeby oraz dominujący w pomieszczeniu styl aranżacyjny. Jeśli całe mieszkanie będzie prezentowało się spójnie, stworzymy sobie warunki sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi po nawet najtrudniejszym dniu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.