Mały pokój.

Przedpokój to niezbędne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. To w nim właśnie zdejmujemy i zakładamy odzież wierzchnią oraz obuwie, przechowujemy kapcie dla gości albo parasole na deszczową pogodę. W mieszkaniach w bloku przedpokoje cechują się zazwyczaj niewielką powierzchnią. Pomimo małych wymiarów pokoje te można urządzić funkcjonalnie i estetycznie.

Praktyczne tapety na przedpokój

Ściany w przedpokoju, zwłaszcza w pomieszczeniu o niewielkiej powierzchni, są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Opieranie się o ścianę podczas zakładania albo ściągania butów, a także otarcia powierzchni plecakiem czy torebką to bardzo częste zdarzenia, które wpływają na estetykę ścian. Dlatego ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Najlepiej więc zdecydować się na farbę zmywalną, która pozwala na łatwe wyczyszczenie zabrudzeń. Niestety, farba ta nie zapobiega powstawaniu ubytkom w ścianie spowodowanym np. uderzeniami plecaka. Alternatywą jest więc zastosowanie wytrzymałej tapety na przedpokój. Specjalne fototapety winylowe cechują się znakomitą trwałością i dobrą odpornością na zabrudzenia. Są też łatwe w usuwaniu plam. Dzięki optymalnej grubości zapobiegają również uszkodzeniom ścian.

Odpowiednie oświetlenie

Ważnym elementem przedpokoju jest oświetlenie. Aby pomieszczenie było praktyczne, a równocześnie wydawało się większe niż w rzeczywistości, zaleca się montaż głównej lampy górnej, a także kilku lamp punktowych, np. kinkietu nad lustrem lub reflektorków na ścianie. Dzięki nim skutecznie doświetlisz każde wnętrze, a przez to pomieszczenie będzie się wydawało optycznie większe.

Duże lustro do przedpokoju

Obowiązkowym wyposażeniem każdego przedpokoju jest sporej wielkości lustro. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, które pozwoli Ci wygodnie i łatwo ocenić każdą stylizację podczas przygotowywania się do wyjścia, ale również opcja, dzięki której optycznie powiększysz przestrzeń. Możesz zdecydować się na montaż lustra na drzwiach szafy lub wybrać pełne lustrzane wykończenie drzwi przesuwnych. Odbijający się w lustrze obraz dodaje przedpokojowi głębi.

Pojemna szafa wnękowa

W każdym przedpokoju musi znaleźć się miejsce na okrycie wierzchnie, obuwie czy galanterię skórzaną, np. torebkę. Najlepiej funkcję tę spełnia szafa, zwłaszcza wnękowa, która nie zabiera cennej przestrzeni w pokoju i równocześnie pozwala zmieścić w środku wszystkie niezbędne ubrania i akcesoria. Możesz też zdecydować się na solidny wieszak stojący, ewentualnie pawlacz pod sufitem, który znakomicie mieści pudełka z butami.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.