Remont łazienki.

Każdy z nas chciałby korzystać z ładnej i funkcjonalnej łazienki. Remont tego pomieszczenia jest zadaniem wymagającym i czasochłonnym. Jednocześnie warto zauważyć, że łazienka daje duże możliwości aranżacyjne. O jej funkcjonalności zdecydują sprzęty sanitarne, meble łazienkowe, oświetlenie, płytki oraz wyposażenie łazienki.

Plan łazienki

Każdy, kto zastanawia się jak stworzyć przyjazną łazienkę powinien zacząć od planu. Wiele osób robi ten błąd, że na wstępie ogląda płytki czy meble łazienkowe i nie bierze pod uwagę na tym etapie faktu, że nie wszystkie sprzęty mogą się zmieścić albo konieczne będzie przeprowadzenie zmian w przebiegu instalacji. Zanim więc skupimy się na aspektach wizualnych powinniśmy sprawdzić, jakie są możliwości techniczne. Na samym początku zwykle wykonuje się poważne i kosztowne prace takie jak instalowanie ogrzewania podłogowego, przenoszenie punktów hydraulicznych czy montaż sufitu podwieszanego. Łazienkę warto więc dokładnie zmierzyć i nanieść na papier wszelkie istotne wymiary. Chodzi tu o odległości od drzwi, występowanie komina wentylacyjnego czy głębokość wnęk w ścianach. Na etapie planowania należy zdecydować jakie wyposażenie łazienki zostanie wybrane. Z dużą rozwagą należy podejmować decyzję czy wybieramy wannę czy prysznic. Większość osób aktualnie decyduje się na prysznic i bardzo często nie ma innego wyjścia, bo łazienka jest za mała na wannę. Oprócz tego niezbędna będzie umywalka oraz lustro. Należy zawczasu określić czy umywalka będzie wisiała na ścianie czy może zostanie zamontowana na szafce albo zostaną wykonane specjalne półki z karton gipsu. Kolejnym istotnym sprzętem będzie toaleta, która obecnie najczęściej występuje w formie podwieszanej. Należy też zastanowić się czy chcemy mieć  bidet i czy wystarczy na niego miejsca. Czwartym istotnym sprzętem w łazience jest pralka do której też trzeba przygotować przyłącza i zarezerwować miejsce.

Jak się przygotować do remontu łazienki?

Przede wszystkim zawczasu trzeba zgromadzić potrzebny budżet. Trzeba liczyć się z tym, że wyposażenie łazienki kosztuje niemało, choć wszystko zależy od wybranego standardu. Odpowiednio wcześnie należy też zarezerwować terminy u fachowców, którzy będą kłaść płytki lub wykonywać prace hydrauliczne.

Jak sprawić, że łazienka będzie praktyczna?

Wygodna łazienka to taka, gdzie bez problemu i szybko weźmiemy prysznic oraz taka, w której z łatwością schowamy wszystkie potrzebne akcesoria. Wygodnym rozwiązaniem jest posiadanie kabiny prysznicowej i podtynkowego brodzika. Do kompletu warto zamontować podtynkowe baterie i deszczownicę. Jeśli tylko pozawala na to miejsce można umieścić dużą umywalkę z równie dużym blatem. Dzięki temu łatwiej będzie wykonywać codzienne czynności toaletowe. Gdy planujemy wyposażenie łazienkinie można też zapomnieć o praktycznych i estetycznych meblach. Warto wybierać podwieszane szafki w formie słupków, w których ukryty jest wysuwany kosz na bieliznę. W łazience nie może też zabraknąć grzejnika do suszenia ręczników.

 

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.