Ptaki mogą niszczyć elewacje budynków
Śpiew ptaków o poranku czy podczas spaceru kojarzy nam się z czymś bardzo przyjemnym. Niestety nie zawsze cieszymy się z towarzystwa tych stworzeń. Gołębie, gawrony czy kawki potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie, zwłaszcza w mieście. Ich odchody w nieestetyczny sposób brudzą okna, balkony i elewacje budynków, bywają również nośnikiem wielu groźnych chorób, W jaki sposób skutecznie odstraszyć niechciane ptaki?

Skuteczne zabezpieczenia przeciw ptakom

Ptaki, mimo wielu pożytecznych funkcji, jakie pełnią, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie mieszkańców domków jednorodzinnych czy bloków. Walka z nimi nie ma na celu ich unicestwienia, a jedynie odstraszenie i zmianę ich przyzwyczajeń. Niektórzy próbują montować makiety dużych ptaków na poręczach balkonów. Ta metoda jest jednak mało efektywna. Uważa się, że najlepszym zabezpieczeniem przeciw ptakom są:

  • Kolce,
  • Siatki,
  • Połączenie kolców i siatek.

Metoda zabezpieczenia przeciw ptakom powinna być dobrana do potrzeb i realiów danego budynku. W trudnodostępnych miejscach zwykle montuje się kolce, które skutecznie zniechęcają ptaki do zakładania gniazd i przebywania w danej okolicy. Jeśli jednak nie przynosi to efektów, warto pomyśleć o dodatkowym montażu specjalistycznej siatki. Do montażu takiego sprzętu warto wynająć profesjonalnych alpinistów przemysłowych. Ich wiedza, doświadczenie i profesjonalny sprzęt, którym dysponują, pozwolą na bezpieczny montaż i skuteczne zabezpieczenie budynku przed ptakamiSiatki i kolce nie stanowią zagrożenia dla ptaków, jednak już sama ich obecność skutecznie zniechęca gołębie i gawrony do odwiedzania zabezpieczonych nimi miejsc.

Ptaki w mieście

O ile na wsi ptaki są stałymi towarzyszami życia, o tyle w mieście nie tylko unikamy ich towarzystwa, co wręcz się ich obawiamy. Ptaki przenoszą pasożyty, a często są również źródłem zakażeń różnego typu chorób odzwierzęcych. Dlatego montaż właściwych zabezpieczeń bywa nie tylko wynikiem potrzeb natury estetycznej, co koniecznością.  W Warszawie profesjonalne usługi z zakresu montażu zabezpieczeń przeciw ptakom świadczy min. firma Rope Expert. Jej działalność ma na celu zabezpieczenie mienia i ludzi przed ptakami. Montaż zabezpieczeń w trudnodostępnych miejscach wymaga doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Nie może go wykonać osoba nieposiadająca specjalnych uprawnień z zakresu alpinizmu przemysłowego. Tylko właściwe umiejętności pozwalają na bezpieczne i skuteczne pozbycie się ptaków z niepożądanych miejsc. Priorytetem jest tu również bezpieczeństwo gołębi czy innych gatunków ptaków.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.