Przechowywanie zabawek w pokoju dziecka

Artykuł partnera.

Nieodzownym elementem każdego dziecięcego pokoju, zarówno tego należącego do niemowlaka, jak i kilkulatka, stanowią zabawki. Strefa zabawy to ważna część w sypialni każdego malucha, której nie możemy pomijać. Prawdziwą zmorą bywa jednak dla rodziców sztuka ergonomicznego i skutecznego przechowywania zabawek w dziecięcym pokoju.

Jak urządzić strefę zabawy w pokoju dziecięcym?

Jeżeli chcemy zachować porządek w dziecięcym pokoju, musimy wydzielić w nim wyraźne strefy: odpoczynku, nauki oraz zabawy, a następnie zaznaczyć, że miejsce zabawek znajduje się wyłącznie w ostatniej ze stref. Wyjątek może stanowić oczywiście ulubiona przytulanka, z którą zasypia maluch.
Kiedy ograniczymy już zabawki w strefie rozrywki, zdecydowanie łatwiej będzie nam nad nimi zapanować. Wystarczy bowiem odpowiednie wyposażenie strefy, które pomoże nam w przechowywaniu wszystkich zabawek malucha.

Przechowywanie zabawek – przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybierając pudła i pojemniki, w których przechowywane będą zabawki naszych pociech, przede wszystkim musimy pamiętać o zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Należy więc wybierać jedynie produkty wykonywane z wysokiej jakości materiałów nieszkodliwych dla dzieci. Najlepszym wyborem będą pojemniki i pudełka, których jakość i bezpieczeństwo zostały zatwierdzone oficjalnymi atestami.

Pokój dziecięcy – inspiracje i pomysły na przechowywanie zabawek

Do przechowywania zabawek w pokoju dziecięcym możemy wybrać różnego rodzaju produkty dopasowane zarówno do ich gabarytów, jak i do wystroju i kolorystyki pokoju. Przyjmując wyraźny podział, uwzględniający wielkość, rodzaj oraz przeznaczenie zabawek, możemy nie tylko szybko i sprawnie zaprowadzić porządek w pokoju, ale także nauczyć malucha nazywać cechy przedmiotów i sortować je ze względu na nie. Kolorowe, przyciągające spojrzenie malucha pudełka czy pojemniki znacznie ułatwią każdorazowe sprzątanie po zabawie, które z łatwością możemy także zamienić w ciekawą dla dziecka grę.
Kolorowa szafa na przechowywanie zabawek
Najmniejsze zabawki, które łatwo zgubić warto przechowywać w małych pojemnikach lub szufladkach. Doskonale sprawdzi się tutaj mała komoda z wysuwanymi pojemnikami, idealnymi na drobiazgi. Nieco większe zabawki możemy przechowywać w miękkich, materiałowych koszach. Jeśli są to w większości pluszaki, warto wybrać kosze z pokrywką, która zabezpieczy je przed kurzem i ewentualnym zabrudzeniem. Możemy wyposażyć pokój w kilka osobnych koszy w różnych kolorach, przeznaczając każdy z nich na inny rodzaj zabawek – osobny na pluszaki, lalki czy inne figurki, jeszcze inny na klocki.
Zarówno większe zabawki, jak i klocki, układanki, gry oraz bajki możemy przechowywać w szafkach lub na półkach. Umieszczone na półce zabawki to nie tylko praktyczne, ale i estetyczne rozwiązanie – duże, kolorowe pluszaki i różnorodne grzbiety dziecięcych książek i bajek pozwolą na stworzenie wyjątkowego, przyjemnego klimatu w sypialni najmłodszego domownika.
Do przechowywania rzadziej używanych zabawek możemy wykorzystać także dużą wiklinową lub drewnianą skrzynię. Pomieści ona dużą ilość zabawek, a wyposażona w poduszkę może stanowić także praktyczne i wygodne siedzisko.
Wybierając drewniane pudła czy skrzynie, możemy także stworzyć maluchowi wyjątkową okazję do kreatywnej zabawy. Możemy bowiem kupić różnych rozmiarów pudełka w jednolitym, jasnym kolorze i zabawić się wraz z dzieckiem w ich samodzielnie malowanie i dekorowanie.
Po więcej praktycznych porad dotyczących pokoju dziecięcego i nie tylko warto zajrzeć na stronę AboutDecor
, gdzie znajdziemy informacje o najnowszych trendach wnętrzarskich oraz wyjątkowe inspiracje. Pokój dziecięcy może zyskać dzięki nim zarówno estetykę i lepsze, bardziej praktyczne wyposażenie oraz rozmieszczenie elementów wystroju.

Logo Unii Europejskiej

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.