Nowoczesne lampy ścienne w salonie w mieszaniu

Każde wnętrze wymaga przemyślanego i odpowiedniego rozmieszczenia oświetlenia. Należy zaplanować je w taki sposób, aby pełniło zarówno dekoracyjną i praktyczną funkcję. Zastanawiasz się, jak odpowiednio dobrać lampy ścienne do wnętrza? Czytaj dalej, a dowiesz się, które źródła światła będą idealne dla Ciebie.

Dlaczego warto postawić na lampy ścienne we wnętrzach?

Światło, które dają lampy ścienne, nie męczy wzroku i nie razi. Zamontowane na odpowiedniej wysokości tworzą przytulną, nastrojową atmosferę i mogą stanowić dodatkowe źródło światła. Często pełnią też funkcję dekoracyjną. Doskonale sprawdzają się do eksponowania dekoracji, mebli, luster czy też zdjęć rodzinnych. Kinkiety to oświetlenie, które, choć zajmuje mało miejsca, to jednak w odpowiedni sposób oświetla przestrzeń.

Na jakiej wysokości wieszać lampy ścienne?

Lampy ścienne należy montować na wysokości 1,5 metra od podłogi. Jeśli zdecydujesz się na kilka kinkietów, pamiętaj, że powinny one być rozmieszczone w odległości około 2 metrów od siebie. Dzięki temu unikniesz rażenia w oczy. W łazience lampy ścienne zaleca się montować po dwóch stronach lustra na wysokości oczu. Pozwoli to na dokładne oświetlenie twarzy. Z kolei lampy ścienne w sypialni należy zawiesić tak, aby ich światło pozwalało Ci na swobodne czytanie książki. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich na wysokości 75 cm od górnej krawędzi materaca łóżka. Jeśli zdecydujesz się na lampy ścienne w pokoju dziecięcym, wysokość dopasuj do wieku pociech. Dzieci potrzebują dużej ilości rozproszonego światła, dlatego też kinkiety powinny znaleźć się nad łóżkiem, biurkiem czy też nad kącikiem zabaw.

Jak odpowiednio dobrać lampy ścienne do wnętrza?

Nowoczesne lampy ścienne, dostępne na przykład w ofercie romir-lampy.pl, charakteryzują się różnymi rozmiarami i kształtami. Dzięki temu możesz osiągnąć różne efekty aranżacyjne. Decydując się na zakup kinkietów, kieruj się przede wszystkim wielkością pomieszczenia i powierzchnią, którą chcesz doświetlić. Modele z kloszem skierowanym ku górze doskonale sprawdzą się, gdy chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie. Jeśli wnętrze jest wysokie i chcesz je obniżyć, postaw na lampy ścienne z kloszem skierowanym ku dołowi. Bardzo ważną kwestią jest także tworzywo, z jakiego został wykonany kinkiet. W loftowych pomieszczeniach idealnie odnajdą się modele z drucianym abażurem. Z kolei do nowoczesnych wnętrz doskonale pasować będą stylowe lampy ścienne z kloszem na kablu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.