projektowanie mieszkania dla singla.

Artykuł partnera.

W branży nieruchomości „singiel” oznacza osobę, która zamieszkuje lub ma zamiar zamieszkiwać lokal bez towarzystwa innych. Z takim poszukującym mieszkania klientem wiążą się pewne cechy, ma on też sprecyzowane oczekiwania. Znając je, można dopasować i zaoferować doskonały produkt, jakim będzie odpowiednie mieszkanie.

Dobra lokalizacja to podstawa

To taka, która pozwala na szybki dojazd do pracy czy też na uczelnię. Jest to atut zarówno dla osób, które mają zamiar wynajmować, jak i też dla tych, którzy chcą kupić mieszkanie na własność. Oszczędność czasu to podstawa, można go bowiem przeznaczyć np. na rozrywkę, kulturę czy shopping. Zatem dobra lokalizacja to również taka, która pozwala mieć wszystkie istotne punkty na wyciągnięcie ręki lub ma w pobliżu węzeł komunikacyjny, który te odległości skróci.

Nowe mieszkania w Zabrzu wyróżnia dogodna lokalizacja – sąsiedztwo najważniejszych węzłów komunikacyjnych, punktów handlowo-usługowych, placówek edukacyjnych i zdrowotnych.

Metraż szyty na miarę

Z reguły (choć są wyjątki) single prowadzą życie towarzyskie, podobnie jak zawodowe, poza domem. W związku z tym poszukują mieszkań o dość niewielkich metrażach, ale z funkcjonalnymi układami, by móc wygodnie i komfortowo żyć i poruszać się w lokalu. Jeśli chodzi o wspomniane funkcjonalności, to poszukiwane są mieszkania z aneksami kuchennymi, będącymi częścią salonu. Dobrym rozwiązaniem są też ustawne kawalerki, w których można urządzić przestrzeń kuchenną oraz wypoczynkową. Wszystkie te rozwiązania mieszczą się najczęściej na 25-40 mkw. i stanowią optymalną przestrzeń, na której można wygodnie mieszkać wiele lat. To, na co ostatnimi czasy zwracają uwagę osoby poszukujące mieszkań, to możliwość urządzenia miejsca do pracy. Dłuższa praca na home office wymusiła również potrzebę posiadania odrębnej przestrzeni do realizowania zadań zawodowych. Dlatego w przypadku mieszkań na wynajem jest to jedna z ważniejszych cech idealnego mieszkania singla. Klienci decydujący się na zakup, również zwracają uwagę na ten element, szukając możliwości urządzenia w lokalu nowego miejsca do pracy lub zaaranżowania przestrzeni w mieszkaniu z tzw. drugiej ręki.

Wyposażenie mieszkania idealnego

Pozostając przy mieszkaniach gotowych (zarówno na wynajem, jak i przeznaczonych do zakupu, urządzonych pod klucz albo po prostu z rynku wtórnego) duże znaczenie wciąż ma wykończenie i wyposażenie mieszkania. Większą popularnością cieszą się mieszkania urządzone nowocześnie (często niewielkim kosztem), ale na tyle uniwersalnie, że w takich wnętrzach doskonale poczuje się zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Dużym atutem będzie wysoka jakość sprzętu i umeblowania, a także pełne wyposażenie kuchni czy łazienki. Jeśli chcemy wpisać się w oczekiwania singla, zadbajmy o nowoczesne oświetlenie i detale, które zwykle nadają charakteru wnętrzom.

Cena gra rolę

Singiel poszukujący lokalu zwykle liczy się z kosztem mieszkania, które ma zamiar kupić lub wynająć. Bierze pod uwagę również koszty eksploatacji. Dlatego zwykle poszukuje niewielkich metraży, z doskonałym układem pomieszczeń, które zapewnią maksymalną funkcjonalność i wygodę życia.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.