Stary kredens pomalowany farbą kredową

Artykuł partnera.

Chcesz samodzielnie odnowić meble w swoim mieszkaniu? Z farbą kredową zrobisz to bez większego trudu. Jest niezwykle łatwa w użyciu, bezzapachowa i wodorozcieńczalna. Nie trzeba być profesjonalistą, by nadać starym meblom nowy wygląd. Co musisz wiedzieć, zanim użyjesz farby kredowej?

Do jakiej powierzchni nadaje się farba kredowa?

Ogromną zaletą farby kredowej jest to, że nadaje się do niemal każdej powierzchni. Bez trudu pokryje drewno, tworzywo, szkło, kamień, metal, a nawet większość tkanin i skórę naturalną. Co za tym idzie, przy jej użyciu możesz odnowić niemal każdy element umeblowania w Twoim domu, bez większego trudu. Z pomocą farby kredowej odświeżysz fronty w kuchni, blat stołu, drzwi, a nawet meble dziecięce. Pamiętaj jednak o tym, aby przed przystąpieniem do renowacji dokładnie przygotować powierzchnię do malowania. Jak to zrobić?

Jak przygotować powierzchnię przed malowaniem?

Przygotowanie powierzchni przed malowaniem jest kluczowe dla efektu finalnego. Konieczne jest odpowiednie oczyszczenie, zmatowienie i odtłuszczenie mebla. Nie są to trudne czynności, a do ich przeprowadzenia wystarczą łatwo dostępne akcesoria. Przyda Ci się papier ścierny, cyklina oraz odpowiedni preparat do usuwania starej powłoki. Czasem konieczne może się okazać szpachlowanie, jeśli w meblu zadomowiły się kołatki, które tworzą niewielkie dziury w powierzchni. Pamiętaj, żeby wszystkie czynności przygotowawcze przeprowadzać powoli i dokładnie. Na koniec, w celu odtłuszczenia powierzchni, potraktuj mebel benzyną ekstrakcyjną lub płynem do mycia naczyń. Niekiedy warto przeprowadzić też gruntowanie, które dodatkowo uniemożliwi przebijanie plam i zabarwianie się farby.

Przygotowanie farby i odpowiednie akcesoria

Farbę kredową przed użyciem należy odpowiednio przygotować. Ma ona bardzo gęstą konsystencję, wobec trzeba dokładnie wymieszać ją przed malowaniem. Jeśli farba sprawia trudności w nakładaniu, warto rozcieńczyć ją odrobiną wody. Nie wpłynie to niekorzystnie na efekt końcowy malowania. Do przeprowadzenia renowacji mebli mogą przydać Ci się dobrej jakości akcesoria. Wygodny pędzle znacznie ułatwią Ci pracę. Pamiętaj także o tym, aby korzystać wyłącznie z farb wysokiej jakości. Pozwolą Ci one uzyskać zadowalający rezultat malowania. Godnym polecenia sklepem z farbami i akcesoriami do malowania jest https://vintro.pl/. Znajdziesz tam szeroką ofertę wysokiej jakości produktów, z którymi odnowisz meble w swoim domu i nadasz im nowe życie.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.