Stolarka drzwiowa z aluminium bardzo często kojarzona jest tylko z budynkami biurowymi czy sklepami. W rzeczywistości jednak drzwi aluminiowe doskonale nadają się także do domów jednorodzinnych. Dlaczego warto je wybrać?

Dobre drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego powinny być solidne, wytrzymałe, ciepłe, a także bezpieczne. W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych konstrukcji drzwiowych, które można dopasować indywidualnie do swoich oczekiwań i potrzeb. Jak na tle popularnych propozycji prezentują się drzwi aluminiowe?

Wytrzymała i odporna konstrukcja

Drzwi aluminiowe wykonuje się z blachy aluminiowej o odpowiedniej grubości, pomiędzy która umieszcza się konstrukcję ramy wraz z dociepleniem. Taka budowa powoduje, że są to drzwi wyróżniające się wytrzymałością, a także wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Aluminium to metal niepodatny na rdzewienie, dlatego też drzwi wykonane z blachy aluminiowej nie wymagają ochrony przed korodowaniem. Brak potrzeby konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku drzwi stalowych czy drewnianych, jest dużym plusem. Taka stolarka jest w stanie wytrzymać na długie lata.

Ciepło i bezpieczeństwo

Również drzwi aluminiowe wyróżniają się wysokim poziomem termoizolacyjności i można zakupić je jako antywłamaniowe. Specjalne docieplenia stosowane w drzwiach z aluminium powodują, że są one chętnie wybierane również do domów o konstrukcji pasywnej i energooszczędnej. Najwyższe klasy ochrony antywłamaniowej powodują, że drzwi aluminiowe to doskonały wybór dla osób, którym zależy na optymalnej ochronie siebie, swoich bliskich oraz mienia.

Elegancki wygląd dla każdego domu

Warto również wspomnieć o wyglądzie, ponieważ drzwi aluminiowe można zakupić w wielu wariantach wzorniczych – dopasowanych zarówno do architektury nowoczesnej, jak również tej tradycyjnej. Do dyspozycji są kolory jednolite oraz wzorzyste okleiny, na przykład przypominające naturalne drewno. Można też zakupić drzwi aluminiowe z ozdobnymi przeszkleniami w skrzydle oraz z dostawianymi naświetlami.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.