Planowanie docieplenia dużego budynku

Dziś przy budowie domu każdy inwestor pamięta o tym, by odpowiednio zabezpieczyć jego wnętrze przed niskimi i wysokimi temperaturami. Dawne budownictwo nie cechowało się jednak taką dbałością o dobre zaizolowanie fundamentów i elewacji. Warto podkreślić, że dobra izolacja nie tylko poprawi komfort domowników, ale też pozwoli na znaczne obniżenie rachunków. To na pewno wystarczające powody ku temu, by tej inwestycji nie odkładać i, jeśli nasz dom nie posiada odpowiedniej izolacji, jak najszybciej zlecić jej wykonanie. Co jednak trzeba o niej wiedzieć?

Ocieplenia budynków Warszawa. Czemu warto zdecydować się na ocieplenie domu? Najważniejsze korzyści z ocieplania elewacji

Argumentów przemawiających za tym, by zdecydować się na ocieplenie budynku jest wiele. Najważniejsze z nich to z całą pewnością:

  • komfort termiczny domowników: docieplony budynek jest znacznie wygodniejszy. Dotyczy to nie tylko chłodnych, zimowych lub jesiennych dni, ale też czasu upałów – wówczas dom nie będzie się nagrzewał w tak dużym stopniu jak w przypadku obiektu nieocieplonego;
  • niższe rachunki za ogrzewanie: dzięki dociepleniu, z budynku ucieka mniej energii. To przekłada się na większą wydajność ogrzewania i, tym samym, niższe koszty jego użytkowania;
  • lepsza ochrona środowiska: wydajniej działający system ogrzewania zużywa mniej paliwa – a to z kolei przekłada się na mniejszą ilość emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych. Dlatego ocieplenia budynków w Warszawie i innych polskich miastach są refundowane – to jeden z najskuteczniejszych sposobów na spowolnienie zmian klimatycznych.

Docieplanie budynków. Jakie materiały najczęściej stosuje się do ocieplania budynków? Które z nich są najskuteczniejsze?

Najpopularniejszym materiałem stosowanym do ocieplania budynków Warszawa jest oczywiście styropian. Szerokie użycie tego materiału to wynik jego licznych zalet, wśród których największe znaczenie mają: lekkość, dobre właściwości izolacyjne oraz trwałość. Nie bez znaczenia jest też fakt, ze docieplony styropianem budynek można wykończyć na wiele sposobów – używając do tego np. farb akrylowych.

Ocieplanie domów – jak wybrać wykonawcę? Fachowe doradztwo, przystępne koszty ocieplenia i dobrej jakości materiały

Planując termomodernizacje domu, należy starannie przemyśleć wybór wykonawcy. Dobre firmy oferują wysoką jakość swoich usług, poświadczoną poprzednimi realizacjami i opiniami wcześniejszych klientów. Warto też zwrócić uwagę na to, czy klienci mogą liczyć na wstępną, bezpłatną wycenę.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.