Udogodnienia znajdujace się w nowoczesnym domu

Nowoczesność to słowo, które może wywoływać wiele skojarzeń. Z jednej strony jest to bowiem podążanie za najnowszymi trendami, jednak z drugiej – inwestowanie w jakość. Takie właśnie są nowoczesne domy (z ang. modern house), które podbijają rynek nieruchomości nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Dlaczego?

Nowoczesny dom – czym jest?

Nowoczesne domy wyróżniają się rozwiązaniami typu smart, a także dużą dbałością o środowisko naturalne. Co za tym idzie – możemy liczyć na to, że w nowoczesnym domu zostaną wykorzystane m.in. odnawialne źródła energii, np. w postaci fotowoltaiki czy pompy ciepła. To nie tylko spora oszczędność finansowa w przyszłości, ale również rozwiązania, które pozwalają w rzeczywisty sposób wpływać na środowisko naturalne i ograniczać emisję szkodliwych substancji.

Nowoczesny dom jest także oszczędny w nieco innym rozumieniu niż to wyżej opisane. Dodatkowo, budownictwo modernistyczne wykorzystuje rozwiązania oraz materiały pozwalające poprawić izolację cieplną budynków, a to pozwala znacząco zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, bez konieczności marznięcia w domu w okresie zimowym.

Udogodnienia, które znajdziesz w nowoczesnym domu

Nowoczesne budownictwo może być wyposażone w wiele przydatnych rozwiązań, takich jak:

  • odpowiednia izolacja akustyczna – nie musisz martwić się, czy sąsiad jest wielkim fanem wieczornych spotkań w ogrodzie albo wielbicielem koszenia trawy o poranku. Każdy z mieszkańców osiedla nowoczesnych domów może prowadzić taki tryb życia, jaki mu odpowiada, bez przeszkadzania innym;
  • trzyszybowe okna – dzięki nim do wnętrza domu przedostaje się zdecydowanie mniej chłodu, a co za tym idzie – można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu;
  • możliwość łatwego montażu fotowoltaiki – o ile dachy w budownictwie starszego typu bywają problematyczne gdy chcemy zamontować na nich panele PV – to dachy domów w nowoczesnym budownictwie są odpowiednio przygotowane pod stworzenie wydajnej fotowoltaiki;
  • dbałość o bezpieczeństwo – na wielu osiedlach z nowoczesnymi domami (np. Modern House), bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów. Dlatego też na osiedlach montowane są zestawy monitoringu, a drzwi wejściowe do domów posiadają certyfikaty antywłamaniowe;
  • rekuperacja – koniec z koniecznością pamiętania o otwieraniu okien, aby zapewnić optymalny przepływ powietrza. Rekuperacja nie tylko zapewnia stały dostęp świeżego powietrza we wnętrzu domu, ale również dba o to, by było ono czyste dzięki wmontowanym filtrom.

Warto pamiętać, że oprócz powyższych cech, nowoczesne budownictwo wyróżnia się także doskonałą funkcjonalnością. Układ pomieszczeń jest świetnie przemyślany, co oznacza, że sypialnie są dość duże, by zapewnić komfort mieszkańcom, a wspólna przestrzeń dzienna – zaprojektowana tak, by oferować możliwość maksymalnego wykorzystania wnętrza.

Funkcjonalność to nie wszystko

Świetna funkcjonalność nowoczesnych domów to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Dodatkowo, modernistyczne domy po prostu świetnie się prezentują. Ich niewątpliwą zaletą jest prosta bryła, która przypadnie do gustu niemalże każdemu, co wpływa na ich wysoką uniwersalność.

Ciekawe wzornictwo i nowoczesne materiały, które są stosowane podczas budowy tego rodzaju domów zapewniają dodatkowe walory estetyczne. Proste bryły cieszą oko, a przy tym sprawiają, że utrzymanie domu w odpowiednim stanie i późniejsze ewentualne remonty są znacznie łatwiejsze.

Nowoczesny dom na Mokotowie – dlaczego warto?

Domy na Mokotowie z inwestycji Modern House wyróżniają się szeregiem zalet, które sprawiają, że to jedna z ciekawszych propozycji na rynku pierwotnym. Położone na warszawskim Mokotowie nowoczesne domy wyróżniają się wieloma cechami, które sprawiają, że są one jednym z lepszych wyborów zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi czy singli – bez względu na wiek.

Odpowiednia izolacja akustyczna wnętrz sprawia, że nie ma znaczenia, czy obok Ciebie mieszkają młodzi ludzie chętnie urządzający spotkania w gronie znajomych, czy samotny domator – nawet jeśli macie z sąsiadami odmienne tryby życia, w żaden sposób nie będziecie sobie nawzajem przeszkadzać. Domy są zaprojektowane tak, by wyróżniały się nowoczesnym designem, a jednocześnie wysoką funkcjonalnością. Za stworzenie projektów odpowiedzialna była renomowana pracownia architektoniczna.

Dodatkowo, inwestycja jest położona w dobrze skomunikowanym z centrum miejscu. Dzięki temu możesz dojechać w wybrane miejsce albo prywatnym samochodem, albo dzięki komunikacji miejskiej – w zależności od Twoich preferencji oraz potrzeb. Wszystko to sprawia, że Modern House jest wymarzoną inwestycją dla osób, które chcą zamieszkać w Warszawie, ale jednocześnie zachować ciszę i spokój we własnym domu.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.