Wygodne łóżko dziecięce stoi w pokoju

Wybór odpowiedniego łóżeczka do pokoju dziecięcego jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na estetykę oraz komfort użytkowania, ale także bezpieczeństwo dziecka. Łóżka dziecięce powinny być wykonane z najwyższą starannością z materiałów zapewniających spokojny sen oraz bezpieczeństwo użytkowania. Szeroka oferta sklepów może utrudniać wybór, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kryteriów.

Czym kierować się podczas wyboru łóżka dziecięcego?

Komfortowe i miłe dla oka miejsce do odpoczynku jest ważne dla każdego dziecka. Dobrze dopasowane łóżko powinno wkomponować się w aranżację pokoju i zapewniać komfort użytkowania. Jest to niezbędny element każdego pokoju dziecięcego. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Dobre dla dziecka łóżko musi być odpowiednio wykończone, wszelkie niebezpieczne elementy jak śruby i mocowania muszą być dobrze zabezpieczone.

Nie może być również mowy o zastosowaniu lakierów i farb mogących negatywnie wpływać na zdrowie dziecka. Warto się temu przyjrzeć przed zakupem. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wymiar łóżka. Musi ono być dopasowane do aktualnych potrzeb dziecka. Co więcej, koniecznie należy zwrócić uwagę na materac. Czy jest on dołączony do łóżka, czy trzeba dokupić go oddzielnie. Materac musi być wygodny i zapewniać właściwe oparcie dla ciała.

Wymiary łóżka i rozwojowość

W przypadku zakupu łóżeczka dla niemowlaka, mamy do wyboru dwa standardowe wymiary, czyli 140×70 cm oraz 120×60 cm. W pierwszych miesiącach życia obie wersje sprawdzą się świetnie a wybór konkretnego rozmiaru powinien być dopasowany do możliwości przestrzennych pomieszczenia. Jeżeli kupujemy łóżka dziecięce dla kilkulatka, warto zwrócić uwagę na to czy łóżko rośnie wraz z dzieckiem.

Chodzi tutaj o możliwość np. rozłożenia łóżka i dokupienia większego materaca, gdy dziecko podrośnie. Zakup łóżka dla starszej pociechy to inwestycja na lata, dlatego ważne jest, by konstrukcja dawała możliwość dopasowania do wzrostu dziecka. Łóżka dla dwulatka i starszego dziecka powinny być wyposażone w barierki, które zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem poza obręb materaca. Jest to szczególnie ważne, dla które dzieci dopiero uczą się spania poza niemowlęcym łóżeczkiem.

Dodatkowe akcesoria do łóżka dziecięcego

Łóżka dziecięce mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia takie jak np. szuflady. Dzięki nim możemy w prosty sposób zaoszczędzić sporo miejsca. Przechowamy tam nie tylko pościel, ale także wiele innych rzeczy. Każdy rodzic z pewnością wie, jak ważny jest każdy centymetr do przechowywania w pokoju dziecięcym. Łóżka dla dzieci mogą wykraczać poza standardowy design i stanowić prawdziwe miejsce do odpoczynku, ale także do zabawy.

Obecnie bez problemu możemy urzeczywistnić marzenia pociech wybierając do pokoju łóżeczko z motywem ulubionej bajki, łóżko z baldachimem, czy też łóżko w postaci domku. To ostatnie jest szczególnie popularne i pozwala na stworzenie unikatowej aranżacji i przestrzeni, w której dziecko będzie czuło się jak w bajce.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.