Poszewki.

Aranżacja wnętrz często oznacza wiele wyzwań o naprawdę różnym charakterze. Czasami trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na jakieś pytanie. Nie jest to czysta matematyka, ponieważ każdy z nas ma swój gust, a kwestie związane z estetyką trudno jest ocenić. Nie inaczej jest w przypadku pytania o to czy warto dobrać poszewki dekoracyjne pod kolor zasłon okiennych.

Poszewki dekoracyjne – dlaczego warto?

Detale i drobne elementy często stanowią bardzo ważną część aranżacji wnętrza. Małe dodatki budują całość. Właśnie dlatego odpowiedni dobór ramek na zdjęcia, zegara czy obrazów, które wiszą na ścianach jest tak bardzo istotny. Podobnie jest w przypadku poduszek dekoracyjnych na łóżku czy na kanapie. Są one swego rodzaju ozdobą, która jednocześnie jest też bardzo praktyczna. Jaki jest cel położenia tego rodzaju poduszek na kanapie w salonie? Oczywiście – mogą one być wygodne, ale często chodzi przede wszystkim o estetykę. Poduszki dekoracyjne same w sobie dodają salonowi bardziej przytulnego charakteru i nieco „zmiękczają” całe wnętrze. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku modnych obecnie dość surowych estetyk w aranżacji wnętrz nawiązujących bezpośrednio do stylu industrialnego lub loftowego.

Trendowe zasłony okienne: na jakie postawić?

Obecnie zasłony okienne odgrywają bardzo ważną rolę w aranżacji wnętrz. Najmodniejsze modele nawiązują do natury i są wykonane z ekologicznego materiału bambusowego, juty, satyny albo jedwabiu. Bardzo interesującą opcją, która wpisuje się w aktualne trendy są również firany lniane. Tego rodzaju rozwiązanie doskonale wpisuje się w modny styl etno i boho. Aksamit nadal pojawia się w trendach. Ten nieco cięższy materiał będzie dobrze wyglądać w połączeniu ze stylem ludwikowskich lub retro, ale odnajdzie się również w bardziej nowoczesnych aranżacjach – pod warunkiem zachowania minimalizmu oraz zdrowego umiaru w dodatkach. Świetną opcją, która może nieco odświeżyć całe wnętrze, są zasłony okienne kolorowe. Obecnie dostępnych jest wiele pastelowych modeli. Te doskonale pasują do białych wnętrza, ale sprawdzają się również w przypadku modnych kolorów nude oraz beży na ścianach.

Zalety stylizowania „pod kolor” – kiedy warto wybrać zasłonki do poduszek?

Czy warto dobrać poszewki dekoracyjne pod kolor zasłon okiennych? Otóż okazuje się, że w pewnych sytuacjach zdecydowanie warto. W efekcie tego działania uzyskujemy bowiem bardzo zgraną kolorystycznie aranżację, która stanowi dobrą całość. Kiedy łączenie dodatków pod kolor ma sens i jest sposobem na uzyskanie harmonii we wnętrzu? Będzie to zdecydowanie świetna opcja w przypadku intensywnych barw, które nie pojawiają się nigdzie indziej w aranżacji lub pojawiają się w naprawdę znikomych ilościach. W przypadku bardzo charakterystycznych, unikalnych lub po prostu dość mocnych i intensywnych kolorów zasłonek warto wybrać poduszki pod kolor zasłonek.

Dlaczego czasami warto łamać schematy?

Czy zawsze warto dobrać poszewki dekoracyjne pod kolor zasłon okiennych? Oczywiście, że nie! Takie rozwiązanie zdecydowanie nie sprawdzi się w przypadku modnych obecnie zasłonek boho z unikalnych materiałów jak np. juta lub czysty, surowy len. Kolor nie musi być taki sam, ale należy zachować rozwagę przy wyborze materiału na poszewki do poduszek. Zbyt duży kontrast nie będzie dobrze wyglądać, dlatego warto postawić tutaj na ten sam materiał, ale w innym kolorze. Dlaczego? Zachowanie harmonii w aranżacji wnętrza to nie tylko zabawa barwą, ale również materiałem.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.