Drzwi aluminiowe

Artykuł partnera.

Drzwi aluminiowe już od lat są stosowane w budownictwie. Jeszcze do niedawna znajdowały zastosowanie głównie w obiektach biurowych i innych budynkach użyteczności publicznej. Obecnie są coraz częściej wybierane także przez inwestorów prywatnych, do domów i mieszkań. Szczególnie dobrze wpisują się w nowoczesną, minimalistyczną architekturę. Jednak, czy drzwi aluminiowe zewnętrzne, to zawsze dobry wybór? Sprawdźmy to!

Drzwi zewnętrzne — ważny element dla wyglądu elewacji domu

Strefa wejścia do domu jest wizytówką całego budynku. To między innymi dlatego praktyczna i atrakcyjna wizualnie aranżacja tego obszaru jest tak istotna. Elementem, który zdecydowanie gra tu najważniejszą rolę, są drzwi. To one są użytkowane przez nas i naszych gości wielokrotnie każdego dnia.

Dlatego wybierając drzwi aluminiowe, należy unikać produktów niskiej jakości. Drzwi nieznanego pochodzenia, bez atestów i deklaracji w zdecydowanej większości przypadków okazują się już problemem na etapie montażu. Potem, czyli podczas użytkowania jest tylko gorzej. Nawet niezbyt intensywna eksploatacja wpływa negatywnie na ich wygląd i stan techniczny.

W firmie Kapica stawiamy tylko na sprawdzone wyroby, wykonane z najwyższej jakości materiałów, przy użyciu profesjonalnych i nowoczesnych metod obróbki. Nasze drzwi aluminiowe odznaczają się również szeroką paletą dostępnych opcji, więc z łatwością dopasujemy je do elewacji.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wzornictwo drzwi aluminiowych sprawdza się w wielu stylach architektonicznych, jednak w przypadku budynków dworkowych, czy utrzymanych w sielskim klimacie lepszym wyborem mogą być drzwi pasujące stylistyką do wyglądu elewacji. Mogą to być na przykład drzwi PVC w retro designie. Kilka dodatkowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę w takiej sytuacji, opisaliśmy w artykule: Drzwi PVC retro czy drzwi PVC modern – co i kiedy wybrać?

Mity na temat drzwi aluminiowych

Na temat drzwi aluminiowych można się spotkać z opinią, że przyczyniają się one do niekorzystnej utraty ciepła. Jednak to, że aluminium nie jest izolatorem ciepła — wręcz przeciwnie — dobrze je przewodzi, nie oznacza, że całe drzwi aluminiowe będą mostkami cieplnymi.

Dzięki zastosowaniu wielokomorowych profili zaprojektowanych, tak by zwiększyć maksymalnie efektywność izolacji termicznej, drzwi aluminiowe z firmy Kapica zabezpieczają przed utratą ciepła. Współczynnik izolacyjności polepszają dodatkowo takie elementy jak grubsze wypełnienie pianką, czy konstrukcja zapewniająca szczelność progu i całego obwodu skrzydła. Właśnie z tych powodów wybierając drzwi aluminiowe, należy unikać produktów o niskich parametrach cieplnych.

Na co zwrócić uwagę? Czego unikać?

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów domu. Mają one realny wpływ na bezpieczeństwo — nasze i naszych bliskich. Dlatego tak ważne są właściwości drzwi, które przekładają się na odporność na włamania. Tu ponownie należy zaznaczyć, że nie warto wybierać drzwi od nierenomowanych dostawców. Nasze bezpieczeństwo jest bezcenne, więc najlepiej wybrać pewne wyroby budowlane.

Oferowane przez nas drzwi klasy premium posiadają konstrukcję, która umożliwia trwałe zakotwienie w otworze. Nawet pięciopunktowe zamki i nowoczesne wkładki cylindryczne gwarantują nam spokój i poczucie bezpieczeństwa. Wybierając zewnętrzne drzwi aluminiowe, dobrze jest pamiętać także o tych parametrach, które przekładają się na aspekty antywłamaniowe.

To prawda, że wybór i zakup drzwi aluminiowych wymaga pewnej wiedzy. Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, odsyłamy Cię do lektury artykułu: Wybór drzwi wejściowych – 5 kluczowych aspektów. Znajdziesz w nim zestaw kolejnych cennych porad. A jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat drzwi aluminiowych i nie tylko.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.