Zamontowane żaluzje aluminiowe w domu

Znudziły Ci się drewniane żaluzje i myślisz o zmianie wystroju wnętrza? Poznaj najlepsze pomysły na okienne osłony do domu czy mieszkania.

Przysłonięcie okna przed wzrokiem sąsiadów czy nadmiarem słońca to bardzo ważna sprawa. Możesz to zrealizować na kilka sposobów. Warto pamiętać, aby taka osłona była skuteczna, a zarazem wygodna i dopasowana do wyglądu całego pomieszczenia.

Żaluzje aluminiowe – zalety i zastosowania

Żaluzje aluminiowe to jedno z klasycznych rozwiązań zasłaniania okien przed słońcem. Do najważniejszych zalet, jakie posiadają żaluzje aluminiowe, można zaliczyć przede wszystkim niską cenę. Są one też dość lekkie, co pozwala na ich łatwy montaż na każdym oknie. Aluminium ma również najwyższą odporność na wilgoć, która może stanowić pewien problem dla żaluzji drewnianych czy bambusowych. To oznacza, że jest to najlepszy wybór do łazienek z oknem czy nowoczesnych kuchni. Kiedyś żaluzje aluminiowe były oferowane tylko w ich naturalnym srebrnym kolorze. Za to dzisiaj dostępna jest pełna gama kolorów, co znacznie zwiększa możliwości ich wykorzystania we wnętrzach urządzonych w najróżniejszych stylach. Jasne barwy żaluzji aluminiowych dobrze sprawdzają się na przykład w stylu skandynawskim i wszystkich rozwiązaniach minimalistycznych.

Rolety bambusowe – zalety i zastosowania

Bambusowe rolety na okno to ciekawy i intrygujący sposób zacieniania okien, dodający wnętrzom nuty egzotyki. Zaletą rolet bambusowych jest ich niska waga, co znacznie ułatwia ich bezinwazyjny montaż na oknie. Dzięki malowaniu na dowolne kolory pasują one do każdego wnętrza. Szczególnie dobrze wypadają w pomieszczeniach inspirowanych kulturą wschodu oraz w tych utrzymanych w stylu klasycznym czy minimalistycznym. Rolety bambusowe to bardzo dobry wybór, który ociepli pokój, sprawiając, że stanie się bardziej przytulny.

Rolety dzień i noc – zalety i zastosowania

Rolety typu dzień i noc to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Dzięki niemu możesz osiągnąć zarówno całkowite odsłonięcie okna przy ich podciągnięciu, całkowite zasłonięcie w ustawieniu noc, jak i częściowe przepuszczanie słońca w ustawieniu dzień. Coraz więcej osób docenia praktyczność tego rozwiązania oraz jego prostotę. To jedno z najlepszych zabezpieczeń okna w sypialniach lub salonach, gdzie w zależności od pory dnia oraz tego, co aktualnie robisz, możesz mieć dużo światła słonecznego lub też całkowicie się go pozbyć. Możliwość dowolnego nasuwania dwóch warstw pasów przepuszczających i blokujących światło pozwoli Ci na bardzo precyzyjne dopasowanie ilości światła, jaką chcesz wpuścić do domu.

Żaluzje czy rolety – dokonaj dobrego wyboru

Najlepiej dokonać wyboru zgodnie ze swoim gustem i wystrojem mieszkania czy domu. Każde z powyższych rozwiązań gwarantuje dobrą osłonę przed słońcem i wzrokiem sąsiadów. Możesz postawić zarówno na tradycyjne żaluzje aluminiowe, egzotyczne rolety bambusowe, jak i praktyczne rolety dzień/noc. 

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.