Zamontowana hydroizlacja fundamentów w domu

Budowa domu to wymagające zadanie, a w zasadzie szereg wielu zadań, które trzeba wykonać. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie i dobry projekt, który uwzględnia również hydroizolację. Należy mieć na uwadze także to, że hydroizolacja dotyczy wielu elementów konstrukcyjnych. Gdzie zatem stosuje się hydroizolacje? Jak się ją wykonuje?

Hydroizolacje — zastosowanie

Zabezpieczenie konstrukcji domu przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz jest konieczne i pozwala zapobiec wielu różnym problemom. Prawidłowo wykonana hydroizolacja nie tylko zwiększa trwałość budynku, ale też pozwala uniknąć powstawaniu pleśni, grzybów i pozytywnie wpływa na mikroklimat pomieszczeń. Jak się ją wykonuje?

Hydroizolacje poszczególnych elementów konstrukcyjnych domu wykonuje się z użyciem specjalnych środków chemii budowlanej, produkowanych na bazie polimerów lub roztworów asfaltowych. Służą one ochronie fundamentów, ścian, stropów i podłóg przed szkodliwym działaniem wód gruntowych i opadów atmosferycznych. Ponadto także wewnątrz, niektóre pomieszczenia, narażone na działanie wody, takie jak kuchnia czy łazienka wymagają przynajmniej częściowej hydroizolacji, która służy do ochrony ścian czy stropów przed skutkami zalania. Jakich środków używa się do tych celów?

Jakich materiałów używa się do przeciwwilgociowej izolacji fundamentów

Piwnice i fundamenty to miejsca, które najbardziej narażone są na szkodliwe działanie wód gruntowych, które mogłyby nawet naruszać jego stabilność. Dlatego należy je zabezpieczyć, używając środków na bazie roztworów asfaltowych, takich jak lepiki i masy bitumiczne, które są najskuteczniejszym zabezpieczeniem przed wilgocią z gruntu.

Izolacje przeciwwilgociowe ścian i zabezpieczenie powierzchni podłóg

W przypadku wnętrza budynku najbardziej narażone na działanie wody są ściany i podłogi w łazienkach i kuchni. Do wykonywania hydroizolacji w tych miejscach używa się folii w płynie o wysokiej szczelności, która chroni przez szkodliwym działaniem wody. Hydroizolacja łazienki i kuchni pozwala uniknąć wielu uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby osłabić nośność ścian i podłóg.

Zabezpiecz dom przed przenikaniem wilgoci

Wiesz już, że przenikanie wody w struktury budynku ma niszczące działanie i może prowadzić do osłabienia konstrukcji, dlatego każdy budynek musi być przed nią zabezpieczony. Prawidłowo wykonana hydroizolacja piwnicy i fundamentów to podstawa, która chroni także przed przenikaniem wilgoci wyżej. Z kolei hydroizolacja przeciwwodna wewnątrz blokuje przenikanie wody, powstającej w wyniku skraplania się pary wodnej, czy też w przypadku zalania, o które nie trudno w trakcie kąpieli czy zmywania lub awarii urządzeń, które ją czerpią, jak pralka czy zmywarka. Dlatego zabezpiecz dom, stosując skuteczną hydroizolację.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.