Zastosowana membrana płynna na dachu budynku

Artykuł sponsorowany.

Decydując się na budowę dachu płaskiego najbardziej istotną kwestią staje się doskonała jego izolacja zarówno przed wysokimi temperaturami  jak i może przede wszystkim wodą i wilgocią. Przez ostatnie dekady materiałem wiodącym w tej dziedzinie były papy bitumiczne. Niestety, stosowanie tego materiału ma wiele wad. Z biegiem lat, pod wpływem różnych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, papa po prostu pęka i rozszczelnia się, a powstałe szczeliny są idealnym miejscem dla wnikania wody i wilgoci.  Kolejny problem na jaki możemy napotkać decydując się na wykorzystanie papy jako izolacji jest fakt, że w miejscach problematycznych z ograniczoną dostępnością materiał ten niestety nie dotrze, a co za tym idzie nasz dach będzie narażony na zawilgocenie, wykwity pleśni i grzybów.

Innowacyjną i zdecydowanie skuteczniejszą metodą izolacyjną są membrany płynne. Firma Isomat jest wiodącym producentem membran płynnych w Europie. Ich ogromne doświadczenie oraz ciągłe badania i udoskonalania produktów daje nam, klientom gwarancję niezawodności.

Jak działa membrana płynna?

Pierwsze co pewnie każdemu z nas przychodzi do głowy słysząc nazwę tego materiału izolacyjnego, jest to, że mowa tu o płynnej ochronie.  To właśnie dzięki takiej konsystencji praca z tym materiałem jest stosunkowo łatwa, szybka, ale przede wszystkim dająca gwarancję dotarcia izolacji w najmniejsze załamania i zakamarki dachu.  Membrany płynne aplikuje się na powierzchnie za pomocną wałka, pędzla czy też metodą natryskową i tuż po nałożeniu wiąże ona podłoże stając się trwałą, bezspoinową oraz wysoce elastyczną hydroizolacją. Istotną kwestią jest to, że przed nałożeniem tego typu izolacji potrzebne jest zastosowanie odpowiedniego podkładu. Stosując się do wszystkich wytycznych producenta w kwestii aplikacji, niezbędnych suplementów, czasu i temperatury mamy pewność, że zabezpieczamy dach w najlepszy możliwy sposób. Pełną ofertę zarówno membran płynnych jak i podkładów znaleźć można na stronie chemiabudowlana.eu.

Bardzo ważną zaletą stosowania membrany płynnej jako hydroizolatora jest fakt, iż można wykorzystywać ją na różnych rodzajach dachów. Świetnie sprawdza się na dachach płaskich ale także na dachach pochyłych, zielonych dachach czy tarasach. Nie sposób nie wspomnieć także o tym, że membrana płynna jest niezwykle lekkim materiałem izolacyjnym przez co nie dociążamy docieplanego dachu.

Membrany płynne jest to materiał izolacyjny dedykowany zarówno dla nowych inwestycji jak i również jako środek naprawczy do renowacji starych dachów pokrytych wcześniej wspominaną papą bitumiczną.

Właściwa izolacja dachów jest niezwykle ważną sprawą, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie najnowszych metod i środków, które oferuje nam firma Isomat.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.