Zastanawiasz się jak ściągnąć żelowe paznokcie? Jeśli tak przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się o kilku skutecznych metodach usuwania paznokci żelowych. Bo i po co tracić czas i pieniążki na wizytę w salonie kosmetycznym. Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o stylizacji paznokci, zapewne poradzisz sobie i z tym zadaniem.

Usuwanie żelowych paznokci krok po kroku

Słyszy się, że najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u manicurzystki. I że tylko wówczas w profesjonalny sposób usuniemy żel z paznokci. Jednak rzeczywistość bywa przewrotna i zdarzają się sytuacje, w których musimy dokonać tego same. Jak sobie wówczas poradzić i w jaki sposób zabrać się do tego zadania.

Na początku przygotuj:

  • kilka wacików,
  • aceton,
  • dziesięć kawałków folii aluminiowej,
  • pilnik,
    drewniane patyczki do manicure,
  • bloczek polerski,
  • papier.

Na początku, za pomocą pilnika, spiłuj wierzchnią warstwę żelu u jednej reki. Czynność ta nie musi być wykonana ze szwajcarską precyzją. Chodzi tylko o to, aby spiłować górną, przezroczystą warstwę paznokcia, co pozwoli na swobodne przedostanie się acetonu do lakieru żelowego.

W dalszej kolejności należy nasączyć waciki acetonem i położyć je na płytce paznokci, a później owinąć je dokładnie folią aluminiową.

Jeśli wykonaliśmy już te czynności u jednej ręki, możemy zająć się piłowaniem paznokci u drugiej dłoni i nałożeniem acetonu na pięć kolejnych palców.

Po około 10 minutach możemy zacząć usuwać folię aluminiową owinięta wokół paznokci.

Kolejny etap to zeskrobywanie. Do tego zadania przydadzą się nam drewniane patyczki do manicure. Bierzemy taki patyczek i delikatnie usuwamy żelowy lakier – powinien on schodzić z łatwością. Jeśli napotykamy jakieś trudności, nie róbmy nic na siłę, a po prostu przyłóżmy wacik z acetonem jeszcze na dwie, trzy minuty.

Po usunięciu lakieru żelowego, w momencie gdy pozostanie nam już tylko ostatnia przezroczysta warstwa żelu, umyjmy dokładnie dłonie i sięgnijmy po bloczek polerski. Z jego pomocą dokładnie wypolerujemy płytkę paznokcia. Na samym końcu nadajmy kształt naturalnym paznokciom z użyciem pilnika i nałóżmy bezbarwną odżywkę wzmacniającą.

Pamiętaj – nigdy na siłę nie odrywaj, ani też nie obgryzaj żelowych paznokci! Bowiem w ten sposób bardzo mocno zniszczysz swoje paznokcie.

Inne sposób na pozbycie się żelowej warstwy

Niektóre z pań, w sowich domowych zakątkach, korzystają z takiej samej metody usuwania żeli z płytek paznokci, co profesjonalne stylistki manicure w swoich salonach. Jednak tutaj niezbędnym urządzeniem jest frezarka. Akcesoria tego typu są nieco droższe o tych domowych, tradycyjnych niezbędników, jednak niesamowicie uproszczają życie. Z użyciem frezarki takie czynności jak na przykład piłowanie żelowych paznokci stają się banalnie proste.

Świetnej jakości frezarki nabyć można na https://www.dobrarada.com.pl/akcesoria-a.html. Grunt to dobry sprzęt – reszta powinna pójść już z górki.

Wybierając jednak tę formę usuwania żelu z paznokci, warto zachować rozwagę i należytą ostrożność, aby nie przepiłować płytki i nie uszkodzić swojej naturalnej warstwy paznokcia.

Jak pielęgnować płytkę po usunięciu żelu?

Od dawna piękne paznokcie utożsamiane były z wysokim statusem społecznym i stanowiły wizytówkę człowieka. I dziś niewiele się nie zmieniło, a patrząc na dłonie możemy wysnuć pierwsze wnioski o drugiej osobie. Niestety, wszelkie metody zdobienia paznokci mają swoje wady i pogarszają kondycję paznokci. Warto o tym pamiętać.

Po usunięciu żelu nasza naturalna płytka paznokcia jest osłabiona, krucha i cienka. Jednak na prawdę niewiele trzeba, aby dzięki kilku domowym zbiegom szybko ją wzmocnić.

Podstawa to wcieranie nawilżających i wzmacniających olejków w płytkę paznokcia. Olejki są bogate w witaminy i różne wartościowe minerały. Olejek migdałowy, jojoba, avocado – świetnie się sprawdzą. Bardzo dobrą alternatywą jest także najzwyklejsza oliwa z oliwek, którą większość z pań ma w swojej kuchni. Wsmarowanie olejku zajmuje niewiele czasu, a przynosi niezwykle zadowalające efekty.

Dodatkowo można postawić na odżywki do paznokci – które także w swym składzie zawierają witaminy, ale też inne utwardzacze, które szybko postawią nasze paznokcie na nogi.

Ogólna zasada jest prosta – profilaktyka. Z jej pomocą nie dopuścimy do degradacji naszej płytki. Wystarczy dbać o regularną pielęgnację poznaki, używać dobrej jakości akcesoriów do paznokci, oliwek i kremów. To wszystko sprawi, że nasze paznokcie będą piękne, zdrowe i mocne, a my zadowolone z kondycji swoich dłoni i ich wizualnej prezentacji. 

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.