Mała toaleta.

Mała toaleta kojarzy nam się głównie z pomieszczeniem przeznaczonym dla gości, ale w rzeczywistości doskonale sprawdza się ona też na co dzień. Problemem nie jest jednak jej przeznaczenie, a przede wszystkim aranżacja. Jak urządzić małą toaletę, by była nie tylko stylowa, ale i funkcjonalna?

Małe WC – jak urządzić?

Projektowanie łazienki może okazać się sporym wyzwaniem – niezależnie od jej metrażu. W pomieszczeniu tym panują specyficzne warunki, więc niezwykle istotny jest właściwy dobór materiałów – odpornych na wilgoć i wysokie temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje także design – w końcu każdy z nas chce, żeby nawet małe WC prezentowało się stylowo. W przypadku toalety o niewielkim metrażu nie sposób jednak nie wspomnieć o funkcjonalności – sprytne, praktyczne rozwiązania są tu szczególnie pożądane, ponieważ zapewniają wygodne korzystanie z pomieszczenia bez konieczności rezygnacji z modnego wyglądu.

Jak urządzić małą ubikację? Wybieramy płytki!

Istnieje jedno pytanie, które jako pierwsze zadaje sobie większość osób aranżujących małe WC – jakie płytki najlepiej się do niego nadają? Wbrew pozorom mała toaleta nie oznacza konieczności wykorzystania małych kafli. Świetnym pomysłem mogą być również płytki w większym formacie, przy czym warto wybrać te rektyfikowane o regularnych brzegach. Położone przy zastosowaniu cienkiej fugi dadzą efekt jednolitej płaszczyzny, dzięki czemu nawet bardzo mała toaleta będzie wydawać się optycznie większa.

Ważnym aspektem jest też kolor kafli. Jeśli zastanawiamy się, jak optycznie powiększyć małe WC, powinniśmy pamiętać, by stawiać przede wszystkim na jasne barwy – biel, jasne odcienie szarości czy beż znakomicie się tu sprawdzą. Omijać zatem musimy ciemne, bardzo wyraziste kolory, które mogą niepotrzebnie przytłaczać i spowodować, że toaleta będzie wyglądała na znacznie mniejszą. Ciekawym rozwiązaniem są także dekory – rozmieszczone poziomo i prostopadle względem drzwi cienkie pasy płytek wizualnie powiększą przestrzeń, a jednocześnie urozmaicą aranżację.

Mała toaleta – jakie WC wybrać?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak urządzić małą toaletę w bloku czy w domu, musimy również poruszyć aspekt doboru odpowiedniego WC. Choć kompakty WC wciąż cieszą się sporą popularnością, w małej toalecie mogą sprawiać wrażenie zbyt masywnych. Doskonałą propozycją są tu zwłaszcza zestawy podtynkowe, na które najczęściej składa się wszystkie niezbędne elementy: stelaż podtynkowy, przycisk spłukujący oraz miska i deska sedesowa. Zajmują mniej miejsca niż klasyczne kompakty i są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, a przy tym idealnie wpisują się we współczesne aranżacje – są więc świetnym wyborem szczególnie dla osób, którym marzy się nowoczesna mała toaleta.

Mała toaleta – jak urządzić? Dobieramy umywalkę

Nawet bardzo mała toaleta nie może obejść się bez umywalki. Tylko na jaką najlepiej się zdecydować w takiej sytuacji? Znakomitym pomysłem zwykle okazują się umywalki meblowe, które z reguły zajmują podobną ilość miejsca, co modele wiszące czy nablatowe, a zarazem zapewniają przestrzeń do przechowywania na przykład środków czystości. Polecane są tu przede wszystkim modele podwieszane. Tego typu meble mają tę zaletę, że optycznie powiększają wnętrze. Jednak nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że w dużym stopniu ułatwiają one sprzątanie łazienki. Innym rozwiązaniem może być mała toaleta z umywalką narożną, która pozwala na optymalne zagospodarowanie każdego centymetra pomieszczenia.

Toaleta mała a inne meble

Wiele osób, które chcą wiedzieć, jak urządzić małe WC, zastanawia się, czy w takim wnętrzu jest przestrzeń na inne meble niż szafka pod umywalką. Jeśli zależy nam na stworzeniu dodatkowego miejsca do przechowywania, doskonałym wyjściem może być szafka z lustrem. Decydując się na ten wariant zyskujemy nie tylko lustro, które rozjaśni toaletę i wizualnie ją powiększy, ale i szafkę, w której możemy trzymać niezbędne przybory kosmetyczne.

Redakcja
redakcja@domynaczasie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.